Valaki vegye már meg a Miami Vice Ferrariját

Az elmúlt két év során, harmadik alkalommal próbálják értékesíteni Don Johnson fehér Testarossáját. Pedig, hogy szólhat benne az "In the Air Tonight".

  • hvg.hu hvg.hu
Valaki vegye már meg a Miami Vice Ferrariját

Igen érdekes sztorija van a kocsinak, amelyről már mi is írtunk, és most hamarosan a Barett Jackson aukciós ház árverésén fog feltűnni.

Eredetileg a sorozat első két évadában „Sonny” és „Ricco” egy Ferrari Daytonával furikázott, ami valójában egy Chevrolet Corvette C3 műszaki alapjaira épített replika volt, amiért a Ferrari beperelte az autók gyártóját.

A sorozat népszerűségére való tekintettel viszont az olaszok a harmadik évadra a készítők rendelkezésére bocsájtottak két darab vadonatúj (1986-ban gyártott) Ferrari Testarossát.

Az autók eredetileg fekete fényezést viseltek, de a rendező a sok éjszakai jelenet miatt átfényeztette őket hófehérre, minden mást azonban változatlanul hagyott rajtuk, például a 4.9 literes V12-es blokkot a maga 390 lóerejével és az ötsebességes manuális váltóval.

Az egyik ilyen autók kerül most is árverésre, hibátlan állapotban és frissen szervizelve, 16 ezer mérföldes futásteljesítménnyel a kilométerórójában. Önmagában is egy vagyont ér a kocsi, de a filmes háttere miatt még megsokszorzódhat az értéke. Bár egyelőre ez elég kétségesnek tűnik.

BJ
BJ
BJ

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.