Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az 1920-as, 1940-es években komoly tekintélye volt a motoros szekérversenynek, aminél őrültebbet el sem tudunk képzelni.
Az autózás és motorozás hőskorában, a XX. század első felében jellemzően mindenféle sportot igyekeztek kitalálni, ami a járművekhez kapcsolódik. Ott volt például az autópóló, ami végérvényesen az 1950-es években szűnt meg, és annyira veszélyes volt, hogy gyakori volt a csonttörés és haláleset is. De nem ez volt az egyetlen veszélyes verseny.
Az 1920-as, 1940-es években komoly divatja volt egy másik sportágnak, a motoros szekérversenynek. Ez pontosan annyit tud, amit a neve is sugall: két (vagy több) motort egymás mellé rögzítettek, majd egy, az ókori római szekérhez hasonlót kötöttek mögé, és már indulhatott is a verseny az ovális pályán.
A sportot elsősorban Ausztráliában, Új-Zélandon és az Egyesült Államokban űzték, de néhány európai országba is eljutott. Az egymás mellé kötött motorok kormányaira egy-egy "gyeplőt" szereltek, a szekér hajtója ezzel irányított és határozta meg a sebességet.
Bár a sport végül a süllyesztőben végezte, néhány lelkes motoros még a mai napig is hódol neki.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.