Szuperkönnyű és nagyon gyors elektromos sportkocsi érkezett

A karbonszálas hiperautó alig több, mint 2 másodperc alatt tudja le a 0-100-as sprintet.

  • hvg.hu hvg.hu
Szuperkönnyű és nagyon gyors elektromos sportkocsi érkezett

Az Egyesült Királyságban egy új autógyártó tűnt fel a színen. Az Apex első modellje nem más, mint egy lokálisan zéró károsanyag-kibocsátású és szupergyors elektromos sportkocsi. Íme az Apex AP-0 Concept:

Apex

A karbonszálas anyagok rendkívül széles körben történő használata miatt az újdonság annak ellenére szuperkönnyű tud lenni, hogy az akkumulátora nem kevesebb, mint 90 kWh kapacitású.

Apex

Az alig 1,2 tonnás sportkocsi 660 lóerős teljesítményű, így nem csoda, hogy a 0-100-as sprintet akár 2,3 másodperc alatt le lehet tudni vele, a végsebessége pedig meghaladja a 300 km/h-t.

Apex

A Forma-1-es, illetve Le Mans-i versenyautók által ihletett, igen komoly leszorítóerőt biztosító aerodinamikai csomag minden korábbinál nagyobb kanyartempó elérését teszi lehetővé.

Apex

A rendkívül kis hasmagasságú Apex AP-0 Concept WLTP-szabvány szerinti hatótávolsága mintegy 510 kilométer, és az ígéretek arról szólnak, hogy 0-ról 80 százalékra alig 15 perc alatt feltölthető az akkumulátor.

Apex

A 150 000 fontos (57 millió forint), fejlett önvezetésre is képes újdonságot világszerte forgalmazni kívánják, az első autókat a tervek szerint 2022 második felében vehetik majd át a vásárlók.

Apex

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?