Tavaly 500 alá csökkent a közúti balesetben elhunytak száma

Az adatot ismertető Schanda Tamás államtitkár szerint 2025-re a hazai települések háromnegyede félórás közelségben lesz egy négysávos úthoz.

  • MTI
Tavaly 500 alá csökkent a közúti balesetben elhunytak száma

Tavaly az 1950-es évek óta először csökkent 500 alá a hazai közutakon elhunytak száma

– mondta Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára a Közlekedési Kultúra Napja nyitórendezvényén elhangzott videóüzenetében. Schanda szerint azon dolgoznak, hogy egyetlen ember se veszítse el életét közúti balesetben.

Az ITM államtitkára szerint az egyik fő célkitűzésük, hogy bármelyik magyarországi településről 30 percen belül elérhető legyen egy négysávos útszakasz. Az elmúlt öt évben ez az elvárás a települések fele, a lakosok közel háromnegyede esetében teljesült. 2025-re pedig a hazai települések háromnegyedére, tízből kilenc emberre lesz igaz, hogy félórás közelségben lesz egy négysávos úthoz.

Schanda arról is beszélt, hogy a közúti közlekedésfejlesztési útprogram 2016-ban indult, a keretösszege 3600 milliárd forint, aminek a nagy része a hazai költségvetésből származik. Az a cél, hogy az évtized közepére Magyarország gyorsforgalmi törzshálózata megközelítse a végleges kiépítés szintjét, 2025-re minden megyei jogú városba és tizenegy határállomásig gyorsforgalmi utakon lehessen majd autózni – tette hozzá.

Embereket mentett a tűzből az elítélt gyilkos Szabó Zoltán, aztán tarkón lőtte a szomszédját, akinek végül szintén megmentette az életét

Szabó Zoltán és gyerekkori barátja a nyolcvanas években hidegvérrel ölt meg egy nőt, de életfogytiglani büntetéséből végül csak tíz évet ült le, mert a kigyulladt szegedi bútorgyárban hősiesen helyt állt. 2015-ben aztán tisztázatlan körülmények között fejbe lőtte Nagy Jenőt, akinek az életét végül ő maga mentette meg. Egy gyerekkorától brutális bűnöző furcsa karrierje.