szerző:
Tetszett a cikk?

Immár hazánkban is elérhető a Stellantis német márkájának megújult szabadidő-autója.

A közelmúltban a Stellantis berkeibe került Opel 2017 őszén leplezte le a PSA-konszern technikájára épülő Grandland X szabadidő-autót, melynek idén nyáron Grandland néven mutatkozott be az új változata, és amelynek most megérkeztek az első példányai Budapestre.

A frontrész teljesen átalakult, a típus megkapta a német márka újfajta Vizor dizájnelemeit, melyek az általunk már részletesen bemutatott Mokkáról már ismerősek lehetnek. Teljesen megújult a hűtőrács és a lökhárító, az opcionális mátrix LED-es fényszóró pedig 84-84 apró fényforrással világítja meg az utat.

A Grandlandet az Opel új magyar márkaigazgatója, Dalos Attila mutatta be
László Ferenc

 

László Ferenc

Újdonság az infravörös kamera, melynek segítségével az éjjellátó rendszer éjszaka akár 100 méteres távolságból is felismeri az embereket és állatokat. A rendszer integrált tisztítórendszert kapott szenzora az első Opel embléma mellett rejtőzik.

Megújult a műszerfal, mely a jobban felszerelt példányok esetében egy 12 colos digitális műszeregységet és egy 10 colos érintőkijelzőt vonultat fel – alapáron két darab 7 colos panel jár. Említést érdemel továbbá a 360 fokos panorámakamera, a stop&go funkciós adaptív tempomat, az aktív sávtartó, illetve az automata parkolósegéd.

Opel

 

László Ferenc
Legolcsóbban 8 millió forint ellenében lehet Grandlandünk, ennyibe kerül ugyanis az 1,2 literes turbós 3 hengeres benzinmotorral és 6 fokozatú kéziváltóval szerelt alapmodell, mely felár ellenében nyolcfokozatú automata egységgel is rendelhető.

Az 1,5 literes 4 hengeres dízelmotor 130 lóerős és kizárólag nyolcfokozatú automata váltóval szerelik, csakúgy, mint a két zöld rendszámos kivitelt. A plugin hibrid Grandland elsőkerék-hajtású 225 lóerős változata 13,5 millió forinton nyit, az összkerekes 300 lovas csúcsmodell alapára 14,5 millió forint.

László Ferenc
László Ferenc

Utóbbi 520 Nm-es nyomatékkal bír, 6,1 másodperc alatt tudja le a 0-100-as sprintet, 65 kilométeres WLTP-hatótávval rendelkezik, és maximum 235 km/h-val képes haladni. A ráncfelvarrás előtti hibrid csúcsmodellről készített részletes tesztünk itt olvasható.

Az Opel Crossland nagytestvérének tekinthető típus sorozatgyártása október elején kezdődik meg Németországban, az első ügyfélautók várhatóan az év legvégén érkeznek meg hazánkba.

Mint megtudtuk, az egész iparágat sújtó chiphiányt a 2028-tól már csak tisztán elektromos autókat kínáló Opelt is megérzi, a hazai importőr jelentősen több autót tudna értékesíteni, mint amennyi a gyártósorokról érkezik.

Opel

 

Opel
Opel

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!