szerző:
MTI/hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az autóban utazó öt Srí Lanka-i menekültet – mivel Románia felől érkeztek – átadták a román hatóságoknak, a moldáv embercsempészek őrizetbe kerültek.

Menekülni kezdett egy autó a rendőrök elől az M7-es autópályán, azonban egy defekt miatt ez a menekülés nem tartott sokáig – közölte a rendőrség csütörtökön. Az autóban embercsempészek és menekültek utaztak, őket a zalai rendőrök fogták el.

A bolgár rendszámú autót a Letenye felé vezető oldalon, a sormási pihenőhelynél akarták ellenőrizni kedden. Miután az autó defektet kapott, többen futva próbáltak menekülni – sikertelenül: a rendőrök még a helyszínen és annak közelében öt, magukat Srí Lanka-i állampolgárnak valló menekültet fogtak el, később pedig a két moldáv állampolgárságú embercsempészt is sikerült felkutatniuk.

Az egyenruhások rajtuk kívül az M70-es autópálya csörnyeföldi pihenőjében további két moldáv állampolgárt is elfogtak, akik a gyanú szerint egy másik személyautóval, előfutóként biztosították a menekülteket szállító autó útját.

A rendőrök előállították mind a négy moldáv állampolgárt, majd embercsempészés megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki, végül pedig őrizetbe vették őket, sőt, kezdeményezték letartóztatásukat is. A menekültek Románia felől érkeztek Magyarországra engedély nélkül, így átadták őket a román hatóságoknak.

Az utóbbi hónapokban egyre durvuló embercsempészetről itt írtunk bővebben:

Felborult, fának csapódott, rendőröknek hajtott - Mi állhat az egyre durvábbnak tűnő embercsempész-üldözések mögött?

Egyre több országúti autóbalesetről kiderül, hogy embercsempészek és menekültek érintettek benne. Ám ez igazából a jéghegy csúcsa, amire a schengeni rendszer komoly válságtüneteként is tekinthetünk.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

EUrologus EUrologus

Történelmi döntés született az EU-csúcson az ukrán és moldáv tagjelöltséggel

Kivétel nélkül minden uniós vezető történelminek nevezte azt a döntést, hogy az állam- és kormányfők megadták Ukrajnának és Moldovának a tagjelölti státuszt, illetve biztosították az európai perspektívát Grúziának azzal, hogy bizonyos erőfeszítésekre van még szükség a jelöltség eléréséhez. Közben előrelépés történt Bosznia-Hercegovina kapcsán is.