Nehezebb lesz megúszni a külföldi bírságokat

Javítana az EU azon a helyzeten, hogy a külföldiek bírságainak 40 százalékát nem tudják behajtani.

  • hvg.hu hvg.hu
Nehezebb lesz megúszni a külföldi bírságokat

Az Európai Parlament és az Európai Tanács szakértői új javaslatot dolgoztak ki arra, hogy hogyan lehetne hatékonyabban utolérni azokat, akik hazájukon kívül követnek el közlekedési szabálysértéseket – írja a Totalcar.

Ha az új szabályokat elfogadják, akkor a jövőben rövidebb határidő – két hónap – alatt kell, hogy az államok egymásnak információt adjanak az elkövető autósról, de bővül azon szabálysértések köre is, ami után ilyen „határon átnyúló” eljárást indíthatnak. Ezek után nemcsak ittas vezetés vagy gyorshajtás miatti bírságokat lehetne könnyebben behajtani, hanem veszélyes parkolás, a záróvonal átlépése vagy a segítségnyújtás elmulasztása miatti bírságokat is.

A jelenlegi statisztikák szerint a külföldiekre kirótt bírságok 40 százalékát nem sikerül behajtani. A tervezet szerint a szabályszegő saját országa szedhetné be a 70 eurónál (28 ezer forint) magasabb bírságokat, amennyiben azokat az összes jogi behajtási lehetőség után sem fizették be.

Egy online felületet is létrehoznának, amely részletes tájékoztatást adna a szabálysértések határokon átnyúló kezeléséről, a büntetésekről és a jogorvoslati lehetőségekről.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.