#energetika







Napelemes rendszert tervez? Most megnézheti, tud-e visszatáplálni áramot a hálózatba – majd jövőre

Honlap indult, ahol le tudja ellenőrizni, megnyílik-e újra a háztartási méretű napelemes kiserőművek hálózati betáplálásának lassan egy éve befagyasztott lehetősége. Ez azonban egyelőre csak elméletben nyugtathatja meg: a gyakorlatban majd csak jövő év elejétől táplálhatnak vissza a tavaly október után engedélyezett és telepített napelemes rendszerek.


Hogyan fogunk fűteni 15 év múlva?

Nem csak a közlekedésben terjed az elektrifikáció, de otthonainkat is egyre kevésbé fogjuk valaminek az elégetésével melegen tartani. Szigetelés, légtechnika, hőszivattyúk hibrid rendszerek. Vajon hol állunk majd fűtésben 15 év múlva?



Szemtelenül alacsony áron vehetik át az áramot a napelemesektől, nehéz lesz bebiztosítani a megtérülést, de nem lehetetlen

Úgy tűnik, szemtelenül alacsony áron fogják átvenni a háztartási napelemek által megtermelt áramot bruttó elszámolásban, amibe mindenki bekerül, akinek szeptember 7. után jutott eszébe ilyet telepíteni. Ők úgy járhatnak jól, ha vagy maguk fogyasztják el a saját maguk megtermelte energiát, vagy energiaközösséghez csatlakoznak. Akinek pedig már folyamatban van a napelemes projektje, jobb, ha minél előbb befejezi.











Aggódik az EU: kiderült, mi áll a bolgár-török titkos földgázegyezményben

A brüsszeli Politico megszerzett egy példányt a januárban aláírt egyezményből, és erről kérdezte az uniós szakértőket, akik gyanakodva vizsgálják a bolgár-török földgázegyezményt, mert attól tartanak, hogy ily módon több orosz földgáz érkezhet az Európai Unióba. Brüsszel szeretné mérsékelni az orosz gázfüggést, amely meghatározó volt az ukrajnai háború előtt az Európai Unióban, de azóta jelentős mértékben csökkent.