A mesterséges intelligenciát is beveti a jegybank a banki csalókra vadászva
A rendszer az azonnali átutalások adatait figyeli.
A rendszer az azonnali átutalások adatait figyeli.
Éjszaka megjelent az az MNB-rendelet, amely megszabja, melyik banknak melyik kisebb településre kell bankjegykiadó automtaatát telepítenie még idén. A bankok cserélgethetnek, a lista így még változhat.
Az éjszaka megjelent kormányrendelet alapján a lakástámogatásokhoz is begyűrűzhet a készpénzhasználat. Júliustól ugyanis az önerőt akár teljes egészében készpénzben is meg lehet fizetni. Jelenleg a készpénzben teljesített vételárrészlet nem haladhatja meg a vételár – csere esetén a vételár-különbözet – 10 százalékát.
Értetlenül szemlélik a bankok a szuverenitásvédelemre hivatkozó, a kritikus hangok ellehetetlenítését célzó törvényalkotást. A jogszabály gyökeresen ellentmond a banki gyakorlatnak, meg sem igazán tudnak felelni neki. Elfogadása esetén nemcsak, hogy sokan külföldre menekíthetik a pénzüket, de leminősítések is kinéznek.
Óriásit nőtt az új személyi kölcsönök száma az MBH Banknál, de átlag felett nőtt általában a lakossági hitelezés is. Közel 70 milliárd forint adózás előtti eredményük volt az első negyedévben, és 43 milliárd forintnyi adót csengettek ki az államkasszának.
2024 első negyedévéhez képest ez több mint 12 százalékos ugrás.
Hogyan hat egy bank kibocsátáscsökkentési törekvéseire, ha egy korszerűtlen Kádár-kocka megvásárlására ad hitelt? Mennyit számít fenntarthatósági szempontból, ha csak saját működését állítja át zöldre? Mi a gond azzal, ha bankunk az orrunk alá dörgöli a vásárlásainkhoz kapcsolható kibocsátásunkat? Többek között erről is szó esik a zCast friss adásában, amelyben a pénzügyi szektor fenntarthatóságát vizsgáljuk, de bepillantunk saját zsebünkbe is.
Több mint 11 000 milliárd forint nem fial Magyarországon.
A Visa szeretné bonyolítani az Apple Carddal indított tranzakciókat, ennek érdekében pedig konkrét ajánlatot is tett a vállalatnak.
Az Equilor Alapkezelő Zrt. a hazai befektetési szektor stabil és meghatározó szereplője. Professzionális vagyonkezeléssel, portfólió kezeléssel, befektetési tanácsadással foglalkozik, a magántőke alapoktól kezdve az ingatlanbefektetésekig minden területen kiemelkedő szakértelemmel bír. A hazai piacra elsőként, itthon még nem ismert szolgáltatást vezetett be több mint 2 éve, ami már a prémiumon túli területet fedi le: ez az Equilor Wealth Office, a privátbanki szolgáltatások csúcsa, amelyről Dobó István wealth office igazgatóval beszélgettünk.
Százasával érkeztek a jelzések vasárnap, hogy nem sikerült a vásárlás, akár a sarki boltban, akár online. Délutánra elvileg megoldották a dolgot.
A pénzügyi döntéseinket nem pusztán a logika, hanem az érzelmek, különféle mentális csapdák és társadalmi hatások is alakítják. A felelőtlen költekezést ezért csak stabil önismerettel és tudatossággal tudjuk elkerülni, különösen olyan időszakokban, amikor még az állam is fogyasztásra ösztönöz. Mit kell tudni a csoportnyomás hatásáról? Miért veszélyes a mentális könyvelés? És mi fán terem a hedonikus adaptáció?
A most kamatfizetési fordulónaphoz érkezett Prémium Magyar Állampapír (PMÁP) befektetői dönthetnek úgy is, hogy megtakarításukat devizában folytatják. A devizaváltással azonban elveszíthetik a már megtermelt kamataik egy részét. A BiztosDöntés.hu összeszedte, hogy az állampapír-befektetők hogyan tudják a lehető legkedvezőbben átváltani a forintjukat devizára.
Kimondottan ráfizetéses volt a kevesebb mint négy forintnak megfelelő értékű érme előállítása.
Beugratós kérdés, hiszen már valószínűleg most is ez történik a bankjánál. Ennek azonban oka van és számos előnnyel jár.
A K&H is emeli a lakossági díjait, január 6-től nőnek az átutalás és készpénzfelvétel díja is.
40 százalékuk pedig egy hónapig. Megvizsgálta az MNB a magyarok pénzügyi egészségét. Csak minden ötödik volt elégedett a helyzetével. A magyarok Pénzügyi Egészség Indexe 100-as skálán 53-on áll, ami közepes érték, de minden hetedik ember helyzete kritikus.
Megérdemelnék az ügyfelek, érvel a Magyar Nemzeti Bank, és ismét arra felhívja a figyelmet a határokon átnyúló szolgáltatóval kapcsolatos kockázatokra.
Többnyire ötletet és információt gyűjtenek pénzügyekkel kapcsolatos döntéseikhez a közösségi oldalakon a magyarok, de 15 százalék döntést is hozott már az ott látottak alapján. Egy friss felmérésből az is kiderül, havonta hány forinttal kellene több a kényelmes élethez.