Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
2024 első negyedévéhez képest ez több mint 12 százalékos ugrás.
Az MNB előzetes adatai alapján 2025 I. negyedévében 7063,4 milliárd forint készpénzt tartottak a magyar háztartások, emellett további 12 172,8 milliárd forint hevert lekötés nélkül, szabadon a bankszámlákon, ami összesen 19 236,1 milliárd forint – mutat rá a Bankmonitor hétfői közleménye.
2024 utolsó negyedévében ez 18 518,7 milliárd forint volt, így a növekedés 3,8 százalékos. A 2024. első negyedévi adatokhoz képest pedig 12,4 százalékos növekedés figyelhető meg.
A KSH adatai alapján 2025. január elsején 9 540 000 főre tehető a magyar népesség, ez alapján minden magyarra 2 016 367 forint jut, mely otthon készpénzben vagy lekötés nélkül a bankszámlán hevert.
A készpénz nem kamatozik, és a Bankmonitor szerint a legtöbb banknál a látra szóló betéti kamat is elhanyagolható. A portál szerint vannak olyan speciális megtakarítási számlák, amelyek kamata értelmezhető – jelenleg 3-4% körüli –, de vélhetően a látra szóló egyenleg jelentős része nem ilyen számlákon van/volt.
A portál szerint ennél nagyobb hasznot lehetett húzni néhány lakossági állampapírral, az egy éve elérhető 2032/J PMÁP induló éves kamata pl. 7,90% volt. Ha a visszaváltási árfolyam 99% – azaz 1% az eladás költsége –, akkor is 6,90% hozam volt elérhető a befektetéssel, és ilyen kamat mellett a teljes 2025. első negyedévi lekötetlen állománnyal több mint 1327 milliárd forint nyereséget lehetett volna elérni egy év alatt. Ez fejenként 139 129 forint, ennyit hagytak nagyjából a magyarok veszni azért, mert nem helyezték el a pénzüket egy relatív alacsony kockázatú termékbe.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.