Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Óriásit nőtt az új személyi kölcsönök száma az MBH Banknál, de átlag felett nőtt általában a lakossági hitelezés is. Közel 70 milliárd forint adózás előtti eredményük volt az első negyedévben, és 43 milliárd forintnyi adót csengettek ki az államkasszának.
67,9 milliárd forintos adózás előtti eredményt ért el az MBH Bank az idei első negyedévben, derül ki szerdán kiadott közleményükből. A társaság a korrigált tőkearányos megtérülési mutatója elérte a 20,5 százalékot, mérlegfőösszege pedig 12 824 milliárd forint fölött volt, ami éves összehasonlításban 8,8 százalékos növekedést jelent. A cég saját tőkéje a 2024. év végi 1139,5 milliárd forintról 1143,2 milliárd forintra növekedett, tőkemegfelelési mutatója pedig 20 százalék, amivel – mint írták –, „továbbra is jelentősen meghaladja a szabályozói elvárásokat”.
A beszámolóban külön kitértek rá, hogy a bank
az első negyedévben több mint 43 milliárd forint összegű bank- és extraprofitadót fizetett be a teljes évre vonatkozóan.
A pénzintézetben összesen 8019 milliárd forintnyi pénzt tartanak az ügyfelek (ebből 3165,7 milliárd jut a lakosságra), emellett 6 126 milliárd forint összegben helyeztek ki hitelt, előbbi 5,7, utóbbi 8,6 százalékos emelkedés éves összehasonlításban.
További eredmények:
Mindezek eredményeként mostanra a bank magáénak tudhatja a vállalati hitelezési piac és a lakossági hitelezési piac bő ötödét (20 és 21,2 százalék) és a lízingpiac közel harmadát (27,4 százalék).
A bank tavaly 277 milliárd forintos adózás előtti eredményt ért el, fizetett is 37 milliárdnyi osztalékot.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.