szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Suszter nem maradt a kaptafánál. Így esett meg, hogy az egyik az ollót fakanálra cserélte, míg a másik az utóbbi helyett mikrofont ragadott. S megszületett a Hajas-féle Dauer Dog, Wossala Rozina meg dalban mondta el, milyen a Felfedezés íze.

 

Az vesse rájuk az első követ, aki még nem játszott a gondolattal, kivel cserélne helyet, mit csinálna, ha nem azt csinálná, amit. Kicsit kilépve a megszokott komfortzónából. Pláne, ha tuti a hírverés is hozzá. Akkor miért is ne vállalna be Hajas László mesterfodrász egy bevásárlós, főzős napot. Wossala Rozina séf, étteremtulajdonos (Konyhafőnők sztár a pult mindkét oldaláról, elébb versenyzőként, aztán zsűritagként) pedig miért ne énekelne szívesen a Mary PopKids frontemberével, Bártfalvi Sándorral.

Szóval Hajas történetesen Rozina nemrég debütált Kishúsom éttermében rakta össze és kínálta a – közös receptjük alapján készített – stílusosan Dauer dognak elnevezett hot dogot. Sose találnák ki, mitől lett dauerolt: a Schweppes-ben marinált uborkát úgy tekerte fel, ahogy a dauerolt hajat szokták. Tényleg, trendi még a dauerolás? Itt most már muszáj azt is megmagyarázni, miért pont Schweppes-be. Mert a szerepcserés „kihívás” történetesen Schweppes-éktől érkezett...

person.hu

Amíg Hajas dauerolt, Wossala megénekelte a bazsalikomot és a paradicsomot, leginkább gin-tonikra hangszerelve.

Aki nem hiszi, nézze meg a szerepcseréről készült videót ,aztán szóljon a dal.

 

wossala/facebook

 S ha otthon dauerolnánk dogot (leginkább  többet), akkor íme a recept.

Dauer dog

Hozzávalók:

750 ml biocéklalé
1 csomag borókabogyó
3 db kígyóuborka
Friss kakukkfű
2 liter Schweppes tonik
6 db lime
1 fej fokhagyma
1 kg pucolt garnélarák (41/60-as vagy 51/60-as)

A marinád elkészítése:
10 db borókabogyót a kés lapos részével kicsit összetörünk, és 1 dl tonikkal összemelegítjük egy kisebb lábosban, ügyelve, hogy ne forrjon fel. Lassan kihűtjük, ez idő alatt is infuzionálódik az íze a tonikba. Ha kihűlt, intenzív borókás ízűnek kell lennie. Hozzáöntjük 500 ml céklaléhez, és a 6 lime reszelt héját és levét is hozzáadjuk.

A rák:
A rákokat egy tálba tesszük, enyhén sózzuk, cukrozzuk, és nyakon öntjük a borókás céklamarináddal úgy, hogy éppen ellepje a rakományt (azaz rákományt). Amíg az étel többi elemét készítjük, hűtőben hagyjuk pácolódni.

Fokhagymás zöldfűszeres aioli:
600 ml előre elkészített majonézhez 30 gramm mustárt adunk, majd fél marok friss kakukkfüvet (párszor átvágjuk) és 15 gramm reszelt fokhagymát, a végén pedig egy kevés őrölt feketeborssal bolondítjuk meg. Cumisüvegbe töltjük.

Az uborka:
A kígyóuborkát zöldséghámozóval hosszában elkezdjük hámozni úgy, hogy egyenletes szalagokat kapjunk (nem kell körbehámozni) egészen addig, amíg elérjük a magházat, ekkor fogást váltunk. Ezután beleáztatjuk a szalagokat a tonikba, és tálalásig a hűtőben hagyjuk.

Tálalás:
 Egy burgonyás kiflit hosszában félbevágunk, de nem teljesen, hogy ne essen szét.  Rostlapra tesszük, hogy átmelegedjen ( a legjobb csak a lap szélére rakni).

  A marhakolbászt átgörgetjük deszkán, hogy egyenletes legyen, és a rostlapra tesszük. Ezt már sütjük rendesen: kb. 2,5 percig az egyik, majd a másik oldalát is úgy, hogy kérget kapjon, de középen rózsaszín maradjon. (összesen 5 perc)
  Az ámelegített  kiflit levesszük, és belül mindkét oldalára nyomunk a fűszeres majonézből. Ha kész a kolbász, beletesszük a kiflibe, és egy kevés majonézt még nyomunk rá. A tetejére pakolunk a marinált rákokból és a dauerolt uborkaszalagokból. 

  

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!