szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Sziget teljes gőzzel harcol a rasszizmus és az előítéletek ellen. A nagykövetet felháborította az eset.

Sziget 2018
Rekordot dönt-e az idei Sziget? Mennyi a sör? Milyen a buli a VIP-ben? Britek vannak többen vagy hollandok? A Sziget egymilliárd forinttal többet költött idén a fellépőkre, mi pedig idén is ott vagyunk, és megmutatjuk, mit lehet kihozni egy hét együttlétből.
Friss cikkek a témában

Twitter-bejegyzésben adott hangot felháborodásának Isabelle Poupart, Kanada Magyarországra akkreditált nagykövete. Mint írja, egy damaszkuszi születésű kanadai férfit inzultáltak a Szigeten.

"Tekintettel a Sziget Fesztivál nyitott szellemiségére és az erős, rasszizmus elleni kampányára, megdöbbentő volt számomra, hogy múlt pénteken egy csoport fehér férfi verbálisan és fizikailag is bántalmazta a damaszkuszi születésű, kanadai szerzőt és LMBTQ-aktivistát, Ahmed Danny Ramadant. Úgy gondolták, nekik több joguk van ahhoz, hogy a függőágyban legyenek, és azt feltételezték Dannyről, hogy roma (ezt világossá is tették számára, amikor inzultálni kezdték). 2018-ban. Európában. Ez egyszerűen nem elfogadható. Folytassuk a harcot a rasszizmus és az előítéletek ellen együtt! #NotMySziget" - írta Poupart.

A program szerint Ahmad Danny Ramadan volt az egyik résztvevője a péntek délutáni GayStorming talk show-nak, néhány napja pedig a kanadai nagykövetség vendége volt, új könyvéből olvasott fel a közönségnek:

Az esettel kapcsolatban kerestük a Sziget sajtóosztályát, ahonnan azt írták: "A Szigeten pont az a jó, hogy nem hullik termékeny talajra egy ilyen szélsőséges vélemény, mindemellett mélységesen elitéljük, ha ilyen eset megtörténik. Azt azonban hisszük, hogy egyes esetből, nem lehet messzemenő következtetéseket levonni a teljes Szigettel kapcsolatban, s bár ez a Szigeten történt, nem a Sziget szellemiségét tükrözi, hanem éppen ellentétes azzal."

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!