Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Március idusa Rómában egy kicsit másról szól.
Március idusa, azaz 15-e nemcsak Magyarországon, hanem Rómában is emlékezetes nap. Míg nálunk a szabadságharc, majd a monarchia lett az aznapi esmények következménye, Rómában a császárság évszázadai köszöntöttek be.
A szinte korlátlan hatalmat birtokló, központosító Julius Caesart i.e. 44-ben gyilkolta meg Marcus Brutus és több szenátor, ennek emlékére pénteken a Gruppo Storico Romano történelmi hagyományőrző csoport feleleveníti a hírhedt eseményt Rómában.
A jelenetet a Largo Argentina nevű ásatási helyszínen adják elő, ahol Caesart annak idején megölték. Ezt követi a temetési szertartás már a Forumon, Caesar templománál. Caesart ugyanis a korabeli szokásokkal ellentétben nem a Mars-mezőn hamvasztották el, hanem a Forumon, ahol Augustus később templomot emeltetett a meggyilkolt dictator emlékére.
Caesar haláláról egyébként Rómában évről évre megemlékeznek, és van, aki virágot is visz a temploma maradványaihoz. 2017-ben például így nézett ki a jelenet - az öldöklés nem sokkal 1:35 után kezdődik, és természetesen elhangzik a legendás "Te is fiam, Brutus?" kérdés is.
Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.