Kínai tudósok klónozták a rendőrkutyák Sherlock Holmesát

Még így is csak kullognak Dél-Korea mögött.

  • hvg.hu hvg.hu
Kínai tudósok klónozták a rendőrkutyák Sherlock Holmesát

A három hónapos Kunuxun nem átlagos kölyök, hanem egy rendőrségi nyomkövető kutya klónja – egy pekingi biotechnológiai cég, a Sinogene hozta létre a Yunnan Mezőgazdasági Egyetem és a kínai Közbiztonsági Minisztérium támogatásával.

A Sinogene azt reméli, hogy ha ráállnak a sorozatgyártására, azzal csökkenthetik a rendőrkutyák kiképzésének idejét és költségeit. Bár egyelőre a klónozás költségei is épp elég nagy akadályt jelentenek a cég számára.

Kunxunt most alaposan kiképzik, hogy megtalálja az elrejtett drogot, bizonyítékokat, és mire tíz hónapos lesz, már készen áll majd minden bevetésre.

Ez azért nagy dolog, mert a képzés egyébként öt évig tart, és közel 21 millió forintnak megfelelő jüanba kerül. Ráadásul semmi sem garantálja, hogy a végén sikerrel járnak.

Az nem derült ki, hogy mik a klónozás költségei.

(Independent)

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

A világ első klónozott kutyáját egyébként dél-koreai tudósok hozták létre 2005-ben, és két évvel később az ország elkezdett klónozott labradorokat alkalmazni drogkereső kutyaként.


Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?