szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A színész nem csak a köszönőbeszédében volt szenvedélyes.

Joaquin Phoenix az Oscar-gálán elmondott köszönőbeszédében vetette fel, hogy az embernek morális kötelessége a vegán életmód: a színész szerint nagyon elszakadtunk a természettől, és sokan bűnösek vagyunk egy egocentrikus világkép fenntartásában. "Azt gondoljuk, hogy mi vagyunk az univerzum közepe, és ezért kifosztjuk a természet erőforrásait, úgy érezzük, jogunk van arra, hogy mesterségesen megtermékenyítsünk egy tehenet, majd ellopjuk a borját. És hiába hallani a sírását, mi fogjuk a tejét, és a kávénkra meg a müzlinkre öntjük, ahelyett, hogy a borjúnak jutna" – mondta akkor Phoenix.

Az Oscar-díjas színész nemrég elkísérte a Los Angeles-i Animal Save nonprofit szervezetet egy helyi vágóhídra. A látogatásról videó is készült, ezen látható, hogy az intézmény vezetőjével, Anthony Di Marával vitatkozik egy darabig. Di Mara elmondta, humánus eljárással dolgoznak, náluk az állatok leölése maximum 60 másodpercig tart.

Di Mara végül beleegyezett abba, hogy a színész és a mentőcsapat egy tehénnel és annak újszülött borjával, Libertyvel és Indigóval távozzanak. A színész menyasszonyával és a szervezettel együtt a Farm Sanctuaryre szállították az állatokat, ahol békében élhetnek.

"Soha nem gondoltam volna, hogy egy vágóhídon fogok barátságot kötni, de találkoztam Anthonyval, és megnyitva előtte a szívemet rájöttem, hogy több bennünk a közös vonás, mint a különbség. Az ő kedves cselekedete nélkül Libertyre és Indigóra biztos halál várt volna" – nyilatkozta az akció után a színész.

A videón látható az is, hogy Phoenix a karjaiban cipeli ki a kisborjút a vágóhídról.

"Remélem, hogy miközben látjuk felnőni Indigót anyja, Liberty mellett, örökre emlékezni fogunk arra, hogy barátokat a legváratlanabb helyeken is szerezhetünk – mondta a színész. – Nem számítanak a különbségeink, a kedvességnek és az együttérzésnek kell mindent meghatároznia körülöttünk."

Most egy ’86 óta fennálló állatvédő szervezet révén jutott be a mészárszékre, ahol az intézmény vezetője, Anthony Di Maria azt magyarázta neki, hogy maximum 60 másodpercig tart az állatok leölése, ami a leghumánusabb eljárás. Az újszülött borjak pedig az anyjuk mellett maradhatnak.

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!