szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Egyetlen bortermelő vidéken sem esett tartósan mínusz 7 fok alá a hőmérséklet.

Egyáltalán nem lesz az idén jégbor Németországban, olyan meleg volt a tél. A desszertbor készítésének a lényege, hogy a szőlőszemeket hagyják a tőkén megfagyni, ebből préselik a mustot.

A 2019-es termés Németország mind a 13 bortermelő vidékén tönkrement, mert sehol nem esett tartósan mínusz 7 fok alá a hőmérséklet – írta a BBC.

A brit hírügynökség emlékeztetett rá, hogy amerikai kutatók szerint a tavalyi volt a világon a valaha mért legmelegebb év.

Németországban a felmelegedés miatt évről évre egyre kevesebb jégbort tudnak előállítani, de 2019 volt az első alkalom, amikor egyáltalán nem sikerült a szüret.

„Ha az időjárás a következő években is ehhez hasonló marad, akkor a német jégbor annál is nagyobb ritkaságszámba megy majd, mint most” – mondta Ernst Büscher, a német borászok képviselője.

A különleges desszert kedvelőinek az sem jó hír, hogy az elmúlt években a fagyott szőlőszemek szüretelése az időjárás miatt januárra-februárra tolódott, a szőlőszemek viszont egyre korábban érnek, vagyis sokkal hosszabb időt kell túlélniük a tőkén.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gasztro

Jégborszüret: -10 fokban éjjel 1 órakor

Az évnek ebben a hideg és sötét időszakában sem alhat zavartalan téli álmot némely szőlőbirtok, ekkor jön el ugyanis a jégborszüret ideje. Az egyik legnagyobb magyarországi szőlőbirtokon szombatra virradó éjjel szüretelik majd le a deres bogyókat, hogy finom, édes nedűt préseljenek belőle.

hvg.hu Gasztro

Miért olyan drága a jégbor?

Az egyik legdrágább borfajta. Édes, mint a méz, zamatos, akár a tőkéről szüretelt friss szőlő, íze, mint a naspolyáé és a birsalmáé.