szerző:
BI
Tetszett a cikk?

Budapest helyett Hollandiában vagy Németországban lehet az utódja.

Ma már csak annyit láthatnak a Nap utca-József körút sarkán lévő egykori múzeum bejáratánál járók, hogy itt volt, de – Józsefváros polgármesterének döntése miatt – megszűnt a világ egyetlen zászlómúzeuma.

BI

Nemrég mutattuk be ezt a különleges gyűjteményt és annak tulajdonosát, Balogh Lászlót, de már akkor előrevetítettük, hogy valószínűleg nem éri meg a kalandos történetű, negyedszázados múlttal rendelkező tárlat a karantén végét. A zászlómúzeum évi nyolcmillió forintos büdzséjét a kormányzati elvonások miatt takarékoskodni kényszerülő kerületi önkormányzat a továbbiakban nem finanszírozza.

Mint Balogh László lapunknak megerősítette, a múzeumot bezárták, őt elbocsátották, épp május 15-én járt le a felmondási ideje.

„Tagja vagyok a nemzetközi zászlótársaságok szervezetének, onnan hallottam, hogy a zárás után felmerült, hogy Hollandiában vagy Németországban nyitna meg egy zászlómúzeum, mert így az lesz a világ egyetlen zászlómúzeuma.” De az már nem az ő gyűjteményén alapulna. Arra jelen pillanatban nem lát semmi esélyt Balogh, hogy Budapesten folytassa.

Reviczky Zsolt

„Ez eltűnt. Volt 25 éve. A világ egyetlen zászlómúzeuma megszűnt. Józsefvárosnak nem kellett” – fakadt ki keserűen.

BI

Bár egyelőre nem tervezi, hogy betartja a hónapokkal ezelőtti fenyegetését, és elégeti nyilvánosan a világ összes zászlóját, egyelőre nem tudja mi lesz a gyűjteménye sorsa. Az most egy raktárban áll, nem is látszik megoldás, hogy máshol esetleg újra a közönség elé kerülhetne.

Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

 

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Balla István Élet+Stílus

„Több mint 200 ország zászlóját kellene elégetni” – Veszélyben a zászlómúzeum

Valószínűleg az ország legnagyobb levelezője Balogh László, akinek Kim Dzsong Un vagy Moammer Kadhafi éppúgy válaszolt, mint Bill Clinton vagy Angela Merkel, nem beszélve a világ legkevesebb állampolgárával rendelkező Csendes-óceáni szigetig. Minden ország vezetőjétől zászlót kért és kapott: ebből alakította ki 25 éve a Zászlómúzeumot, amely most az önkormányzati megszorítás áldozata lehet.