Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A rokonaikat nem kecsegtetik semmi jóval.
Augusztus 3-án beomlott az egyik alagút fala a Pinabete szénbányában Mexikóban. A falomlás nyomán víz árasztotta el 60 méter mélyen a tárnákat. Öt bányásznak sikerült kijutnia a baleset után, tíz kollégájuk azonban csapdába esett a mélyben, velük eddig nem is sikerült felvenni a kapcsolatot.
A rokonok szerint a kormány azt közölte velük, hogy a bányászok felkutatása legkevesebb 6, de akár 11 hónapig is eltarthat. A rokonok ezt elfogadhatatlannak tartják. „Nem tudom, hogy fogom ezt megmondani a gyerekeimnek” – mondta egyikük a Reutersnek.
Az akció már eddig is különböző akadályokba ütközött. Két héttel ezelőtt egy különleges víz alatti drónt küldtek le a bányába, és a rokonok azt reméltek, végre hírt kapnak a szeretteikről, ám az nem jutott le addig a mélységig, ahol a bányászok csapdába estek.
A családtagokat dühíti a kutatás lassú tempója, illetve a kommunikáció hiánya is. A BBC azt írja, a térségben a papok imádkoznak a bányászokért.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.