A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A Háttér Társaság két ügyfele járt sikerrel két és fél év jogi küzdelem után.
Egy 2020 májusa óta érvényben lévő törvény szüntette meg a lehetőségét annak, hogy a transz és interszex emberek megváltoztassák a nemüket, illetve a nevüket a hivatalos irataikban. A hatóság két kérelmező esetében most mégis engedélyezte a nemváltást. A folyamatban a Háttér Társaság nyújtott segítséget, amely azóta küzd minden platformon a törvény ellen, hogy a Fidesz–KDNP 2020-ban ellehetetlenítette a nem jogi elismerését Magyarországon.
A Háttér Társaság közlése szerint a Kormányhivatal a héten értesítette az anyakönyvvezetőt, hogy vezesse át a nem és név megváltoztatását az anyakönyvben. Az érintettek ezt követően kérhetik az új születési anyakönyvi kivonatukat és az alapján kiállított új okmányaikat.
„Nagyon izgultam, és amikor elolvastam a levelemet, nem akartam elhinni, hogy végre sikerült. Örömkönnyek jöttek belőlem. Nem tudom elmondani, hogy mennyire boldog vagyok. Végre elértem, amit szerettem volna, még ha erre négy évet kellett is várnom. Tényleg nagyon boldog vagyok és hihetetlen érzés ez most számomra” – mondta el az egyik érintett.
„Bár az egész folyamat időigényes volt, de megérte várni, ugyanis felbecsülhetetlen érzés az, amikor végre az a név és nem áll a személyidben, ami valójában is vagy. Van bennem egyfajta győzelmi érzés, és úgy érzem, végre indulhat az életem. Nem kell többet szégyenkeznem, hogy furcsán néznek majd a személyimet elkérő emberek a leghétköznapibb esetekben. Úgy gondolom, ezt mindnyájunk megérdemli, hiszen mi is csak élni szeretnénk az életünket kellemetlenségek nélkül” – osztotta meg érzéseit a Háttér Társaság másik ügyfele.
Háttér Társaság Jogi Programjának munkatársa, Polgári Eszter azt mondta: „Minden embernek elidegeníthetetlen joga van az önazonosságát kifejező saját névhez – ezt a mai Alkotmánybíróság mondta ki 2018-ban. Az Alaptörvényben védett egyenlő emberi méltóság joga alapján nemcsak a név, hanem a nem megváltoztatásához is joga van a transznemű embereknek. Nagyon boldogok vagyunk, hogy két transz ember hamarosan már olyan iratokkal élheti a mindennapjait, amelyek tükrözik az identitásukat.”
Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.