Összebunyózott a Bayern München két játékosa a Manchester City ellen elbukott meccs után

Sadio Mané és Leroy Sané már a meccs közben összeszólalkozott, de a mérkőzés után úgy verekedtek össze, hogy Sanénak felrepedt a szája.

  • hvg.hu hvg.hu
Összebunyózott a Bayern München két játékosa a Manchester City ellen elbukott meccs után

Budapest-Isztambul '23

Végjáték a két legfontosabb európai focikupában, a Bajnokok Ligájában és az Európa Ligában. Előbbi döntőjének rendezési jogát Isztambul, utóbbiék azonban Budapest kapta, így ez különösen fontos nekünk. Cikksorozatunk a két sorozat utolsó heteit követi - ha nem is mindig percről percre, de napról napra mindenképpen.

Összeverekedett a Bayern München két focistája, miután a csapat kedden 3-0-ra kapott ki a Manchester City vendégeként a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első fordulójában – vette észre a Telex a Bildben. A német lap úgy tudja, hogy Leroy Sanénak és Sadio Manénak támadt nézeteltérése, végül a csapattársaiknak kellett szétválasztaniuk őket. A bulvárlap szerint Sané meg is sérült, ugyanis akkorát kapott, hogy felrepedt az ajka.

A két játékos veszekedése már meccs közben látványos volt, a mérkőzés utolsó 10-15 percében folyamatosan osztották egymást. Mané – bár a Liverpoolban a béke szobraként ismerte őt meg a futball világa – állítólag nem először balhézik Münchenben: a hírek szerint egyszer már csúnyán összekapott a csapat korábbi, szezon közben kirúgott vezetőedzőjével, Julian Nagelsmannel, amiért az kihagyta őt a PSG elleni kezdőből. Ezen az alapon Nagelsmann utódjába, Thomas Tuchelbe is beleköthetett volna: csupán a meccs 69. percében cserélte őt be Tuchel Jamal Musiala helyére.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?