szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A József Attila-díjas költő arról posztolt, nem érti, miért sértődtek meg annyian azon, hogy érzésük szerint az olimpia megnyitója az Utolsó vacsora „paródiája” volt.

Párizs 2024 - hírek
Száz év után újra Párizsban gyűlnek össze a világ legjobb sportolói, hogy 35 sportágban minél gyorsabban, erősebben és magasabbra jussanak. A július 26. és augusztus 11. között zajló játékok minden magyar érintettjéről és fontos híréről beszámolunk cikksorozatunkban.
Friss cikkek a témában

„Csak azt nem értem, hogy tud egy keresztény megsértődni. Jézusról egyszer se írják, hogy megsértődött. Istent nem lehet megsérteni, annál nagyobb.

A keresztények pedig nem érnek rá megsértődni, mert etetik az éheseket, felemelik a gyengéket, támogatják az erőtleneket

– írta a Facebookon Kiss Judit Ágnes József Attila-díjas költő, író.

Ahogy arról beszámoltunk, a 2024-es párizsi olimpia megnyitóünnepségének egyik jelenete világszerte felháborodást váltott ki katolikusok, keresztény csoportok és konzervatív politikusok körében, mert úgy vélték, a jelenet az Utolsó vacsora képi ábrázolását gúnyolja ki. Végül a szervezők bocsánatot kértek, és közölték, a jelenet „az emberek közötti erőszak abszurditására” való figyelemfelhívást célozta. „Soha nem állt szándékunkban tiszteletlenséget mutatni egyetlen vallási csoporttal szemben sem. A megnyitó ünnepség a közösségek között toleranciát próbálta ünnepelni” – írták.

Kiss Judit Ágnes azt írta:

A vallásokat, a keresztény felekezeteket meg lehet sérteni valószínűleg. De az pont ugyanúgy nem érdekes, mint a cirkusz és a versengés.

Kiss Judit Ágnessel egy éve készítettünk interjút a magyar közéletről, „szektás” múltjáról és arról, miért mondott fel tanárként. Akkor többek közt azt nyilatkozta: „Jézus ügyének semmi olyan rosszat nem tett, mint a hivatalos egyházak. Ha az ember az evangéliumot végigolvassa, aztán megnézi, mi zajlik egy magyarországi nagy egyházban, minimális érintkezési pontokat fog találni. (…) Jézus, ha itt lenne, korbácsot fogna, és felborogatná az asztalokat.”

„A szektánkban azt tanították, olyan nincs, hogy egy férfi és nő együtt járnak”

„Nem ismerek olyan kollégát, aki csak a tanári fizetéséből él” – mondja Kiss Judit Ágnes író, költő, aki ugyanakkor nem a fizetések miatt mondott fel júniusban tanári állásából. Új regénye, az Egy nőalak szürke kontúrja egy gyerek szexuális bántalmazásáról, családon belüli erőszakról és egy elnyomó szektáról szól; mindezeken kívül az ország elhagyásáról is beszélgettünk vele.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!