David Lynch-nek oxigénellátásra van szüksége, ha nagyobb távolságot kell megtennie a szobájánál

A 78 éves rendezőnek tüdőtágulata van. 8 éves kora óta dohányzott.

  • hvg.hu hvg.hu
David Lynch-nek oxigénellátásra van szüksége, ha nagyobb távolságot kell megtennie a szobájánál

Mint arról beszámoltunk, David Lynch a Sight and Sound magazinnak adott nyári interjújában elmondta, hogy a sokévnyi dohányzás miatt emfizémája (tüdőtágulat) lett, ami miatt immár a házát sem tudja elhagyni.

Lynch-nél 2020-ben diagnosztizálták a tüdőtágulatot, de két további évbe tellett, míg végleg lerakta a cigarettát. Az első szálra 8 évesen gyújtott rá.

A világhírű filmrendező most a People magazinnak nyilatkozott és további részleteket árult el az egészségi állapotáról.

A lap azt írja, Lynch-nek már ahhoz oxigénellátásra van szüksége, ha nagyobb igénybevételre készül, mint hogy átkeljen a szobáján.

Láttam az írást a falon és az üzenet ez volt: egy héten belül meg fogsz halni, ha nem hagyod abba. Levegőért kapkodtam, ha csak megmozdultam. A leszokás volt az egyetlen választásom

– mondta Lynch.

A lap megjegyzi, a rendező épp a negyedik feleségétől válik, akitől egy kislánya született, a most 12 éves Lula.

Lynch elmondta, hogy a transzcendentális meditáció segített leszoknia, és az optimizmusát is a meditáció révén őrizte meg. Ennek ellenére úgy érzi, „nehéz az emfizémával együtt élni”.

Alig tudok átmenni a szobán. Mintha egy műanyag zacskóval a fejemen járkálnék.

– nyilatkozta.

„Igen, tüdőtágulásom van a sokéves dohányzás miatt” – David Lynch már a házát sem tudja elhagyni

A Twin Peaks rendezője először egy interjúban beszélt a betegségéről, majd az X-en is megerősítette, hogy emfízémája van.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?