Újabb végítélethalat mosott a partra a víz Kaliforniában
Az evezőshalak felbukkanása rossz ómen, és közelgő földrengést jeleznek a babona szerint.
hvg.hu
Három hónap alatt már harmadszor mosott az óceán a partra elpusztult evezőshalat – írja a CNN. A 9 méter hosszú halat még november 6-án találta Grandview Beach partján Alison Laferriere, a San Diegó-i Kaliforniai Egyetem Scripps Oceanográfiai Intézetének munkatársa, de csak most hozta nyilvánosságra.
A tetemből mintákat vettek, majd lefagyasztották őket további vizsgálatokhoz. Ezt az állatot ritkán lehet megfigyelni élve, mivel az óceán felszíne alatti 200 és 975 méter közötti mélységben élnek. A cikk szerint csak akkor hagyják el természetes élőhelyüket, ha bajban vannak.
Second ‘doomsday’ oarfish washes up on California beach in three months https://t.co/5et8f9cIHw pic.twitter.com/cJuVAEtzqC
Az evezőshalak felbukkanása rossz ómen, mivel a Távol-Keleten ezek a halak a földrengést jelzik, ezért is hívják végítélethalnak is. Ez a szeizmikus babona a japán mitológián alapul, amely szerint ezek a planktonevők szándékosan emelkednek a felszínre, és vetik magukat partra egy közelgő rengés előtt.
Ezek a félelmek a 2011-es fukusimai földrengés és szökőár idején fokozódtak, mivel a katasztrófát megelőző két évben több tucat ilyen tengeri állatot sodort partra a víz.
A szakértők azonban azt állítják, hogy ennek a földrengés-előrejelzési elméletnek nincs tudományos alapja. Ben Frable, a Scripps vezetője azt mondta, hogy az óceáni viszonyok és időjárás-változások miatt sodródhatott partra több evezőshal is.
Hiroyuki Motomura, a Kagoshima Egyetem ichtiológiaprofesszora azt mondta: „Ezek a halak hajlamosak a felszínre emelkedni, ha rossz fizikai állapotban vannak. A tengeri áramlatok hatására emelkednek fel, ezért halottak, amikor megtalálják őket”.
Az evezőshalak felbukkanása rossz ómen, mivel a helyiek szerint ezek a halak – melyek az óceán felszíne alatti 200 és 975 méter közötti mélységben élnek – a földrengést jelzik.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
„Elértük a határt, szürkeségben mi vagyunk élen” – énekli Zentai Márk, aki a Mörk leállása óta szólóban zenél. Az új dal címe Szabadon, és a részben a Pride felvonuláson forgatott klipje a HVG-n látható először.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.