Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Most a résztvevőket listázni akaró Bayer Zsolton a sor, hogy cáfolja a kormánypárti tévé állítását.
A TV2 a Tények nevű hírműsorának eljuttatott rejtett kamerás felvételek alapján azt állítja, hogy nem voltak bírók a Magyar Bírói Egyesület által az igazságszolgáltatás függetlenségéért szervezett tüntetésen (a Tények szerint „bíró tüntetésen”, ami már eleve egy hálószaggató nyelvhelyességi öngól). A nagy leleplezés abból áll, hogy egy borzasztó minőségű felvételen a sokezres tömeg néhány hátrébb álló tagja elmondja, hogy ő nem bíró. A tüntetésen részt vevők és a HVG tudósítója szerint ugyanakkor az eseményen szép számmal jelentek meg bírák.
A 35. percnél kezdődő riport finomságai itt még nem érnek véget. A felvezetőben a bemondó gyakorlatilag szó szerint elismétli az Igazságügyi Minisztérium pénteki közleményét, miszerint „a tüntetés kapcsán felmerül a gyanú, hogy színtiszta kormányellenes politikai akció zajlik, amit USAID dollárokból támogat a Soros-hálózat, és Brüsszel régi és új emberei is támogatnak”.
Ezt az állítást a riport közben is megismételték – noha a USAID-pénzek kifizetését Donald Trump hetekkel korábban leállította, így nagy kérdés, hogyan finanszírozhatták ebből az eseményt.
A tüntetésről szóló részletes cikkünk itt olvasható:
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.