Mégsem akkor halhatott meg Gene Hackman felesége, mint ahogy korábban megállapították
Betsy Arakawa február 12-én többször is felhívott egy orvosi rendelőt, hogy segítséget kérjen.
HVG
A hatóságok új információkat közöltek Gene Hackman és felesége, Betsy Arakawa haláláról – írja a BBC.
A házaspárt február végén találták meg új-mexikói otthonukban, addigra már egy ideje halottak voltak.
A hírek eleinte arról szóltak, hogy Arakawa február 11-én, Hackman egy héttel később halt meg, a Santa Fe megyei seriffhivatal ugyanakkor most azt közölte, hogy a nő február 12-én többször is felhívott egy orvosi rendelőt, hogy segítséget kérjen.
Korábbi információk alapján Arakawa február 11-én még emaileket váltott egy masszázsterapeutával, felkeresett egy élelmiszerboltot, egy gyógyszertárt és egy állatkereskedést is. Azon a napon délután negyed 6-kor ért haza.
Világhírű kortársai nem bírnak leállni, ő időben lelépett Hollywoodból. Nem azt várta, hogy visszaédesgessék, Gene Hackman nyugdíjasnak is hiteles volt. Most innen is visszább vonult. 95 éves volt. Egy valóban nagy színésztől búcsúzunk.
Dr. Josiah Child, a Cloudberry Health nevű rendelő vezetője a BBC-nek arról beszélt, hogy bár sosem kezelték sem Hackmant, sem a feleségét, utóbbi valóban kereste őket. A hívásában nem számolt be sem légzési nehézségről, légszomjról vagy mellkasi fájdalomról. Arakawa bejelentkezett február 12-re a rendelőbe, de február 10-én ezt lemondta, azzal az indokkal, hogy a férjét kell ápolnia. Február 12-én reggel ismét hívta őket, ekkor arról egyeztettek, hogy Arakawa személyesen bemegy délután az intézménybe, ám erre már sosem került sor.
A Santa Fe-i orvosszakértő megállapította, hogy Arakawa hantavírusos tüdőszindrómában, egy ritka, rágcsálók által terjesztett légúti betegségben halt meg. Hackman halálának időpontját február 18-ra teszik – ez volt az utolsó feljegyzett pacemaker-aktivitás dátuma, ami rendellenes pitvarfibrillációt mutatott. Halálának oka súlyos szívbetegség volt, amihez hozzájárult az előrehaladott demenciája is.
A haláluk eddig ismert körülményeiről itt írtunk bővebben:
„A rendszerváltásnak három pillére kell legyen: a jogállam helyreállítása, az állami bűnszervezet, továbbá az orosz csatlósviszony felszámolása” – hangsúlyozza Magyar Bálint szociológus, a maffiaállam-elmélet kidolgozója, aki szerint a rezsimváltó ellenzék igazi szűk keresztmetszete Magyar Péter személye.