Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Azt mondja, nem akar a 25 évesekkel versenyezni, másra szeretné használni az életkorával járó bölcsességet.
George Clooney a 60 Minutes című műsornak adott interjút abból az alkalomból, hogy a Broadway-n is bemutatják az Oscar-díjra jelölt Jó estét, jó szerencsét! című filmjének a színpadi adaptációját. A darabban Clooney a legendás híradóst, Edward R. Murrow-t alakítja, és elismerte, erre a szerepre nem állt még készen, amikor 2005-ben a filmet rendezte.
„Murrow fajsúlyos jelenség volt, és 42 évesen én ezt még nem tudtam hozni, nem voltam képes rá” – magyarázta Clooney a 60 Minutes műsorvezetőjének. Hozzátette, hogy sok korábbi szerepére pedig már nem lenne alkalmas. „Nézze, 63 éves vagyok – mondta a színész. – Nem próbálok 25 éves főszereplőkkel versenyezni. Ez nem az én feladatom. Nem csinálok többé romantikus filmeket.”
Clooney kijelentése fájdalmasan hangozhat ugyan a rajongóinak, de valójában nem sok romantikus filmben szerepelt. 2022-ben került mozikba a Julia Robertsszel közös filmje, a Beugró a paradicsomba, de előtte 1996-ban játszott utoljára romantikus produkcióban. A Szép kis nap! című filmben Michelle Pfeifferrel mutatkozott együtt.
Hogy mit veszítünk azzal, hogy Clooney nem szerepel többet romantikus filmekben, talán kiderült a kritikánkból a legutóbbi ilyen alakításáról:
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.