„A szürreális, sokszor teljesen elmebeteg társadalmi, közéleti viszonyok önkéntelenül is begyűrűznek a magánszféránkba, mérgezve a lelkünket, rombolva a belső világunkat” – írja a zenekar.
hvg.hu
Megjelent az Esti Kornél új dala, amelyben nem egy politikai kiszólás is hallható, az egyik kulcsmondatában pedig épp a „Fidesz” szó marad ki a sor végéről – írja a Telex.
A Takarj el című szám a zenekar új, nyáron megjelenő albumát vezeti fel. Az erről küldött sajtóközleményben azt írják: „A szürreális, sokszor teljesen elmebeteg társadalmi, közéleti viszonyok önkéntelenül is begyűrűznek a magánszféránkba, mérgezve a lelkünket, rombolva a belső világunkat. Ha szerencsések vagyunk, leginkább az otthon, az intim családi tér az, ami elviselhetővé teszi ezt az egész őrületet, amiben mindannyian élni kényszerülünk. Persze a biztonságos tereken is nyomot hagy a külvilág, különösen, ha az ember a hétköznapi tevékenysége, munkája során szembemegy belső meggyőződésével, a saját elveivel. Haza lehet-e egyáltalán valaha térni, ha az ember »kiköltözött« önmagából?”
A dalban a Fideszre is félreérthetetlenül utaltak, ez a rész így hangzik:
„Mikor azt hiszed, hogy nyomasztóbb már nem lehet soha / Megszakítja adását az összes csatorna / Bemondják, hogy nemsokára világvége lesz / Kivéve, ha újra győz esetleg a…”.
Az utolsó sor végére egy papíron ikszelésre utaló hangot vágtak be.
A videóklip szintén olyasmire reflektál, ami nem idegen a magyar közélet történéseitől. Egy építészről szól, aki a videó elején a feleségét hívja fel azzal, hogy útvesztőben érzi magát, mert már megint egy városnegyedet kell lerombolnia, amelynek a helyére olyan dolgot húznak fel, ami szégyen. Itt nézhető és hallgatható meg:
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.