Őrizetbe vették a mexikói bokszbajnokot, aki pár napja még Jake Paullal meccselt

Julio Cesar Chavez turistavízummal érkezett az Egyesült Államokba, amely 2024 februárjában lejárt, ezért kitoloncolhatják az országból.

  • MTI MTI
Őrizetbe vették a mexikói bokszbajnokot, aki pár napja még Jake Paullal meccselt

Az amerikai bevándorlási hatóságok gyorsított eljárásban folytatják az országban illegálisan tartózkodó ismert mexikói ökölvívó, Julio Cesar Chavez Jr. kitoloncolását – erősítette meg a kormányzati szervezet.

Az amerikai belbiztonsági minisztérium csütörtökön jelentette be, hogy a sportolót szerdán őrizetbe vették. A férfit 2024 januárjában bűncselekmény miatt már letartóztatták, és ügyében elmarasztaló bírósági ítélet született támadó fegyver birtoklása és „rövidcsövű puska importálása, vagy előállítása” miatt. Korábban, 2012-ben ittas vezetés miatt is bűntetőeljárás alatt állt.

Chavezt négy nappal azt követően vették őrizetbe, hogy a kaliforniai Anaheim sportcsarnokában Jake Paul elleni mérkőzését pontozással elveszítette.

Mit árul el a világ egyik legkeményebb sportjáról, hogy egy bohóctól várják a megváltást?

Nem sok megosztóbb ember létezik Jake Paulnál a sportvilágban, de elvitathatatlan, hogy széles tömegeket képes megmozgatni. Azon kevesek közé tartozik, akik promóter létükre kesztyűt húznak és önmagukat próbálják meg értékesíteni. Amellett azonban, hogy a saját zsebét alaposan megtömi, más tehetségeket is igyekszik felkarolni. Árt vagy használ a jelenléte az ökölvívásnak?

A profi ökölvívó 2023 augusztusában turistavízummal érkezett az Egyesült Államokba, ami 2024 februárjában lejárt, majd 2024 áprilisában törvényes tartózkodási engedélyért folyamodott amerikai állampolgárságú feleségére hivatkozva. A beszámolók megállapítása szerint házastársa korábbi párkapcsolatán keresztül közvetlenül kapcsolódik a hírhedt Sinaloa-kartellhez.

Tavaly decemberben az Egyesült Államok szövetségi Állampolgársági és Bevándorlási Szolgálata (US Citizenship and Immigration Services) hivatalos jelzést juttatott el a bevándorlási végrehajtási szervezethez (ICE), amelyben Chavezt kiemelt közbiztonsági fenyegetésként jellemezte.

Amerikai médiabeszámolók szerint Chavez ellen hazájában, Mexikóban elfogatóparancs van érvényben a Sinaloa-kartellhez fűződő feltételezett kötődése, és fegyver-, lőszer-, valamint robbanószer-csempészet miatt.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.