szerző:
EUrologus
Tetszett a cikk?

Kérésre az Európai Tanács épületét is kivilágítanák szivárványszínűre.

Így mossa össze a kormány a pedofíliát a homoszexualitással
Dagad a botrány az LMBTQ-embereket támadó módosító törvény miatt: a pedofília-ellenes jogszabály összemossa a nemi identitást a pedofíliával. Korlátozza a nemváltoztatás vagy homoszexualitás megjelenítését és népszerűsítését, továbbá tilos ilyen reklámokat elérhetővé tenni a 18 év alattiaknak.
Friss cikkek a témában

A csütörtökön kezdődő uniós csúcstalálkozó vacsoráján kell majd Orbán Viktor miniszterelnöknek válaszolnia a múlt héten elfogadott melegellenes törvénnyel kapcsolatos kérdésekre és kritikákra, mivel az Európai Tanács elnöke, Charles Michel és több uniós vezető is szóba fogja hozni a témát – tudta meg az EUrologus egy magas rangú uniós tisztviselőtől.

„Az ügy hatalmas médiafigyelmet kapott, rengeteg érzelmet váltott ki, így az Európai Tanács elnöke úgy érezte, beszélni kell róla” – magyarázta a forrás. A homoszexualitást megbélyegző törvénymódosításokról szóló vitát a szabályok értelmében nem lehetett hivatalos napirendi pontként felvenni, ezért minden valószínűség szerint a csütörtök esti vacsorán fognak rá kitérni – árulta el az uniós tisztviselő, aki hozzátette:

Egész biztosan lesz jó néhány olyan uniós vezető, aki felhozza az ügyet.

A tisztviselő azt is megemlítette, hogy az Európai Tanács épületét kérésre mindig kivilágítják a sokszínűség elfogadását jelképező szivárványszínre, de eddig még senki nem kérte, hogy csütörtökön vagy pénteken változtassanak a díszkivilágításon.

Szerdán az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen egy sajtótájékoztatón és közleményben is szégyenteljesnek nevezte a melegellenes törvényt, mert az nyílt megkülönböztetést alkalmaz a szexuális irányultság alapján, és ellentétes az alapvető uniós értékekkel, az emberi méltósággal, az egyenlőséggel és az emberi jogokkal.

Von der Leyen jelezte, hogy az Európai Bizottság levélben fogja a magyar kormánynak kifejteni, a jogszabály milyen módon sérti az uniós jogot. Az egyébként magyarul is kiposztolt nyilatkozat lényegében kötelezettségszegési eljárással fenyegeti meg Magyarországot arra az esetre, ha nem változtatnak a szövegen.

Orbán Viktor miniszterelnök erre válaszul közleményt adott ki, amelyben Von der Leyen közleményét nevezte szégyenletesnek, mert „valótlan állításokra épül” és „elfogulatlan vizsgálat nélkül tesz közzé elfogult, politikai véleményt”.

Az ügy nagy figyelmet kapott az uniós ügyekkel foglalkozó miniszterek tanácsülésén is. A magyar jogállamiság védelmében folytatott hetes cikk szerinti eljárás meghallgatásán Varga Judit a legtöbb kérdést és kommentet a homofóbtörvénnyel kapcsolatban kapta – tudta meg az EUrologus.

17 uniós állam támogatja a nyilatkozatot, amely elítéli a homoszexuálisokat megbélyegző törvényt és kérte fel jogi lépésekre a Bizottságot. A nyilatkozatot a Benelux-államok kezdeményezték, az eredetileg aláíró 13 országhoz kedd óta Ausztria, Görögország, Ciprus és Olaszország is csatlakozott.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!