Elkezdte vagdosni magát, kilenc kilót fogyott, és elzárkózott a családjától egy tinédzser miután beszélgetésbe elegyedett egy chatbottal, ami már mások öngyilkosságában is szerepet játszhatott.
A gyógyszertárak a termékek valódi és tb-támogatott ára közötti különbséget meghitelezik az államnak, amely általában egy héten belül megtéríti az összeget. A probléma azért jelentős, mert a támogatás a kisebb patikák bevételének akár felét is kiteheti.
Az elkövető hamisan vallott, és a tanúkat is befolyásolhatta, ezért a rendőrség újabb nyomozást indít. A gyilkosságért viszont biztosan nem kell már börtönbe mennie.
Ismét szorul vissza Magyarországon a igazságszolgáltatás függetlensége, idéz magyar civileket az EUobserver. Az európai gazdaság visszaszorul az USA mögött, írja a Times. Marine Le Pen a Trump-féle forgatókönyvet alkalmazza Franciaországban, írja a Washington Post szerzője. Az Independent szerint a Nyugatnak meg kell gátolnia, hogy Szíriában működésképtelen legyen az állam. A NYT szerzőjének kommentárja szerint nem jó, de nem is felháborító, hogy a feldühödött tömegek a bosszú nevében feldúlták Damaszkuszban az elnöki palotát. A Financial Times szerint helyes, hogy a román Alkotmánybíróság eltörölte az elnökválasztás eredményét. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Amit kormánypártként törvényhozási erőszakkal sem tudott megoldani a Jaroslaw Kaczynski vezette Jog és Igazságosság (PiS), ahhoz most ellenzékben hozzásegítheti egy magyar vevő. Korábban az a hír járta, hogy a TV2 tulajdonosa lesz a TVN csatorna vásárlója, bár ugyanígy elterjedt az is, hogy a 2021-ben meghalt Petr Kellner cseh vállalkozó özvegye által vezetett PPF csoport is jelentkezik a csatornáért.
Sok kreatív módszer létezik arra, hogy az ember iszonyatosan kiszúrjon a munkatársaival, a főnökével és nem mellékesen saját magával is, de szinte egyetlen sem olyan hatékony ezek közül, mint betegen bemenni dolgozni. És ez akkor sem sokkal jobb, ha a beteg otthonról, az ágyból foglalkozik a munkával.
Nagy szerepek, nagy piálások, nagy betegség és nagy csalódás a közéletben. Nem lehet mindennap meghalni címmel jelent meg beszélgetőkönyv Cserhalmi Györggyel, ennek apropóján kérdeztük a Kossuth-díjas színész-rendezőt. Mit gondol Vidnyánszky Attiláról? Miért tagja a botrányos székfoglalója után még mindig az MMA-nak? Mit gondol az 1989-ben általa elmondott ellenzéki 12 pont utóéletéről? Interjú.