Haladék a gyógyszergyártóknak az OEP-megállapodás aláírására

Bombariadó miatt kedden kora délután kiürítették az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) és az Országos Nyugdíjfolyósító Intézet közös épületét, ezért a gyógyszergyártók este tíz óráig írhatják alá a megállapodást árbevételük vállalt csökkentéséről.

  • unknown unknown
Haladék a gyógyszergyártóknak az OEP-megállapodás aláírására
A szerződésben azt vállalnák a gyógyszergyártók, hogy minden eladott, a TB által támogatott gyógyszerkészítményük után az ár 15 százalékát befizetik az OEP kasszájába.



Kökény Mihály egészségügyi miniszter hétfőn jelentette be, hogy a kormány április elsejétől, az ártörvény alapján 180 napra valószínűleg a jelenlegi árak 85 százalékán befagyasztja azoknak a gyógyszergyártó cégeknek az árait, amelyekkel nem sikerül megállapodnia, ugyanakkor hozzátette, hogy nem hatósági ár bevezetéséről van szó.



A befagyasztás ideje alatt is hatóságilag állapítják meg a gyógyszerek árát, de ez nem azonos a "hatósági ár" fogalmával, amely korlátlan időre szól. A miniszter szerint "A kormány élni fog az ártörvényben biztosított felhatalmazással annak érdekében, hogy a lakossági gyógyszerkiadások növekedését megállítsa, és a gyógyszerkassza további túllépését is megakadályozza".



A 180-200 gyógyszergyártó közül várhatóan 10-20 írja majd alá a múlt heti szándéknyilatkozat alapján kialakított megállapodást. A tárca szóvivője múlt héten jelentette be, hogy keddig adnak lehetőséget a szerződés aláírására. (MTI)
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.