Csökkent az EMI profitja

A világ harmadik legnagyobb zenei vállalata az első negyedévben 8,7 százalékkal alacsonyabb adózás előtti nyereséget ért el, mint tavaly.

  • unknown unknown
Csökkent az EMI profitja
Az EMI adózás előtti profitja 163,3 millió font (293 millió dollár) lett; egy évvel korában 178,8 millió font volt. Az elemzők 135,4 millió és 173,1 millió font közötti - átlagban 160,1 millió fontos - értéket vártak.



"A kalózkodás elleni küzdelmünknek immár van pozitív hatása, növekedésnek indult a jogszerű digitális zenei ágazat. Hosszú évek óta első ízben érzékelhetőek bíztató jelek, különösen az Egyesült Államokban, a világ legnagyobb zenei piacán" - emelte ki Eric Nicoli, a cég elnöke.



A Norah Jones, Coldplay és Robbie Williams albumokat is megjelentető EMI forgalma 2,5 százalékkal, 2,12 milliárd fontra csökkent; a változás mértéke az árfolyamváltozások kiszűrésével 1,4 százalék.



Az EMI adózott vesztesége 71,6 millió font, a cég tavaly 234,2 millió font profitot ért el; az átalakítás költségei 154,8 millió fontot tettek ki, és a tavalyi eredményt megnyomta a HMV kiskereskedelmi lánc értékesítésének egyszeri haszna is.



Az EMI még márciusban jelentette be, hogy ötödével csökkenti a hozzá tartozó művészek számát, valamint kiszervezi az amerikai CD- és DVD-gyártást.



Az EMI árfolyama a hétfő reggeli adásvétel során 2,83 százalékkal 240 pennyre csökkent.

(MTI)
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.