A Brexit megtörtént, kezdődik a verseny a britek kegyeiért
Nagy-Britannia a szabadkereskedelem globális bajnoka lesz – ígérte Iain Lindsay nagykövet.
Nagy-Britannia a szabadkereskedelem globális bajnoka lesz – ígérte Iain Lindsay nagykövet.
Csökkent a cég nyeresége és árbevétele is 2019 első háromnegyedévében.
Az egy évvel korábbi nagy veszteséget mostanra pluszba fordította a cég.
Évekig az Ázsiába irányuló export bővítése állt a keleti nyitás középpontjában. Az exportnövelés nem sikerült, most már a Magyarországra érkező ázsiai beruházások bizonyítják a keleti nyitás sikerét. Ezekhez azonban kellenek az alacsony fizetések, az alacsony nyereségadó és a sok milliárd forint állami támogatás.
Német és osztrák mintára állami támogatásra van szüksége a MÁV-ból 12 éve kiprivatizált Rail Cargo Hungariának az egyik vasúti alapszolgáltatás fenntartására. A döntést ősszel meghozzák, ha kivonulnak, több ezer vasutas kerülhet utcára, és tízmillió tonna áru terelődhet át a közutakra.
A britek nem fogadnák el az uniós jogszabályokat, az EU ezt várja el a szabadkereskedelmi viszony fejében. Elindult a Brexit második menete.
Az offshore cégek 36 százaléka egyébként ingatlanügyletekkel foglalkozik főleg.
A Hupej tartománytól délre fekvő Hunanban H5N1-járvány pusztít. A hatóságok eddig 17 ezer baromfit öltek le miatta.
A Korean Air az utasszállító mellett áruszállító járatot is indít a két város között.
A forint gyengülése miatt hibáztatták már a médiát, hivatkoztak a szilveszteri buliból józanodó spekulánsokra, de azt is mondták, hogy örülnünk kellene a gyengülésnek. Összegyűjtöttük, hogy az elmúlt évtizedek nagy forintgyengüléseire mit reagáltak a politikusok és a gazdasági döntéshozók.
A 4iG az elmúlt két hónapban agyonnyeri magát a közbeszerzéseken.
A koronavírussal fertőzött betegeket kezelik majd a hatalmas vuhani létesítményben. Az építkezésről time lapse videó készült.
Bár jóval több volt a férőhely, mint ahány gyereket beírattak, de nem ott voltak az üres helyek, ahol szükség lett volna rájuk.
Az adóhatóság szerint vámtitoknak minősülnek a kért adatok, amit harmadik személynek nem adhatnak ki.
A magyar gazdaság tavaly 5 százalék körül, az EU-ban az egyik leggyorsabb ütemben bővült. Az október-novemberi adatok összességében még nem utalnak lassulására, főleg az ipari várakozások romlása azonban figyelmeztető jel. A GKI 3-3,5 százalék körüli idei GDP-növekedésre számít.
Az infláció decemberben 4 százalékra ugrott, s ezzel, Romániát is megelőzve, a legmagasabb lett az EU-ban.
A jövőben akár egy kesztyűbe, gyűrűbe tett csippel is fogunk tudni fizetni, ám a következő évek még egyértelműen a mobilról fognak szólni - mondja Antony Cahill, a Visa európai régiókért felelős ügyvezető igazgatója.
Az Egyesült Királyság már nem EU-tag, de a tárgyalások neheze csak most következik; az orvosok mellett a gazdasági elemzők is azt találgatják, mekkora károkat okozhat a koronavírus; közzétették a képviselők vagyonnyilatkozatait. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.