Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) dolgozóinak mintegy felét bocsátják el az intézményi racionalizálás keretében – nyilatkozta Gráf József miniszter az Info Rádióban. A költségeket több kutatóintézet privatizációval is faragnák. Az FVM ezeknek a háttérintézményeknek az üzemeltetését piaci alapon hatékonyabbnak látja.
Gráf József szakminiszter az intézkedéseket azzal indokolta, hogy az Európai Unió szűk mozgásteret hagy a minisztériumnak, amelynek követnie kell az uniós szabályozást. Ezért a feleslegesnek ítélt intézeteket megszüntetik, amelybe várhatóan az agrártárca kutatóintézeteinek nagyobbik része tartozik bele. Dékány András, az Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) szóvivője a hvg.hu megkeresésére azt mondta: bár a nyolcezer fő elbocsátásának híre igaz, azt még nem tudják, pontosan melyik háttérintézményeitől válik meg az FVM. A privatizáció a tárca álláspontja szerint nem tömeges elbocsátásokkal egyenértékű. A dolgozók nagy része átcsoportosítódik a szaktanácsadói szférába és a magánszférába.
Az FVM háttérintézményeiben ma 16-17 ezer ember dolgozik. Háromezer fő elbocsátásáról már korábban is lehetett olvasni, további háromezer sorsáról szerdán döntenek. Ekkor dől el az is, mely intézmények kerülnek kalapács alá. Egyelőre az a legvalószínűbb, hogy privatizálják a szőlészeti-borászati kutatóintézeteket és a konzervipari kutatóintézetet.
„Tudni kell, hogy ma az állam tulajdonában egy darab szőlőtőke sincs, így a szőlészeti kutatások is valószínűleg jobban működnének magánkézben. Ugyanez a helyzet a konzervüzemmel is. Míg a rendszerváltás előtt több konzervgyár is köztulajdonban volt, mára mindet privatizálták, így értelmetlen a kutatás-fejlesztéseket állami pénzből végrehajtani.” – mondta a szóvivő.
Privatizációra jó eséllyel számíthatnak Növény és Talajvédelmi Szolgálat és az Országos Minősítő Intézet dolgozói. A Románia uniós csatlakozásával 2007. január elsejével szükségtelené vállnak a keleti határ mentén az állategészségügyi állomások is.
Sipos A.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
A másik azt válaszolta, hogy ő nem tett ilyet. Ez is szerepel a június 12-én történt katasztrófa vizsgálati jelentésében.
Gianni Infantino komolytalan dicshimnuszairól, a felemás színvonalú meccsekről, nevetséges jegyárzuhanásokról, kizsigerelt játékosokról és persze a torna döntőjének két résztvevőjéről is szó lesz.