Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 13 pontos csökkenéssel, 22.226,39 ponton zárt csütörtökön. Az előző kereskedési napi záró értékhez képest ez gyakorlatilag stagnálás, 0,06 százalékos gyengülés.
A részvénypiac forgalma 23,7 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama vegyesen változott az előző kereskedési napi záró árakhoz képest.
Csáky Attila, az Unicredit Bank kereskedési igazgatója elmondta, hogy a nap eleji emelkedést követően a BUX az európai piacokkal együtt gyengült, a nap közbeni veszteségét azonban a zárásra, a délután pluszban nyitó amerikai piacoknak köszönhetően ledolgozta. Kiugró forgalom egyetlen papírban sem volt, a Mol jól tartotta magát, és a nap végén a napi maximumán záró Magyar Telekommal együtt pluszban zárt.
A Richter piacán továbbra is erős az eladói nyomás, a papír 33.000 forint alá gyengült. Jelentősebb amerikai adat a hét utolsó kereskedési napjára nem várható, a BÉT-en a részvényárfolyamok alakulását várhatóan a nemzetközi hangulat határozza majd meg.
A nap végére látványosan erősödött a forint árfolyama is, egészen 251,20/30 forint/eurós szintig.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Két hete mlg 50 napos határidőt szabott Moszkvának a tűzszünet elérésére.
Hivatalosan közös megegyezéssel távozik Sárváry István, aki 2016-ban állt a cég élére.