szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Csányi Sándor már kevésbé hisz a korábbiaknál abban, hogy az OTP csoport képes hozni 2010-re a tervezett 2 milliárd eurós profitot, de állítja, hogy a bank a 2008-as eredményeivel az eszközarányos nyereség alapján a világ bankjai között az első 5 százalékban lesz.

"A likviditás menedzselésével mi sokkal korábban kezdtünk foglalkozni, mint a magyar vagy az európai bankszektor" - mondta az OTP Bank elnök-vezérigazgatója a Figyelő című gazdasági hetilap csütörtökön megjelent számában, utalva az OTP Garancia értékesítésére. A likviditás szempontjából a nehézséget jelentő jelenségek között említette, hogy a swap-piac (deviza csere) októberben és novemberben befagyott, de szavai szerint ma már "igaz nem olcsón, de elfogadhatóan működik".

Az elnök-vezérigazgató hangsúlyozta, hogy 2009-re is elfogadható eredményt tudnak majd ígérni, miközben kiemelte azt is, hogy ma a befektetőket nem a profit érdekli elsősorban.

A válságot illetően Csányi Sándor lassú javulásra számít, és a végét 2011 végére várja. "Már nem látok szükségesnek semmi rendkívüli intézkedést. Sőt, tranzakciókon gondolkodunk, lehet, hogy nemsokára meglepetést is okozunk" - mondta a bankra vonatkozóan.

Csányi cáfolta, hogy az orosz Szberbank ajánlatot tett volna az OTP megvásárlására. Ugyanakkor beszámolt arról, hogy Lengyelországban a PKO BP-vel való kooperációról tárgyaltak, de azok a válság miatt megszakadtak.

Az OTP ukrán leányával kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy a legrosszabb esetben is 100-150 millió dollárból megoldhatók lesznek a bank esetleges problémái. Szerinte Magyarországon sötétebben ítélik meg az ukrán gazdaság helyzetét a valóságosnál, és az OTP-é "a legjobb ukrán bank" a menedzsment és a portfólió tekintetében. Csányi szerint az OTP-nek nincs aggódni valója az orosz és a bolgár bankjával kapcsolatban sem. "Mindenhol tudjuk kezelni a kockázatot"- mondta.

Csányi Sándor szerint csak a mainál lényegesen gyengébb forintárfolyam okozhatna jelentős kockázatot a devizahitelesek törlesztési képességében Magyarországon, de kizártnak tartja, hogy ezt elérné a forint, és szavai szerint a bank kész tárgyalni a bajba jutott adósokkal. Emlékeztetett arra, hogy az OTP-nél a fedezet 60-70 százalék, nem hasonlítható az egyesült államokbeli 10 százalékhoz.

Csányi Sándor utalt arra, hogy az OTP-t a külföldi tulajdonú bankok kényszerítették bele a devizahitelezésbe, és ő személy szerint hiába lobbizott azért, hogy a devizahiteleken ne legyen állami támogatás.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

OTP: nincs eladási kényszer Ukrajnában

Az OTP Bank érdekeltségi köréből csak akkor akar értékesíteni, ha azzal növelheti a hosszú távú jövedelmezőséget, a részvényesi értéket – derült ki a bank csütörtöki közleményéből, amely érdemben nem kommentálja az ukrán leánybankjának értékesítési kísérletéről megjelent értesüléseket.

MTI Gazdaság

Devizahitelesek: Csányi még nem aggódik

Csak a jelenleginél jóval gyengébb árfolyam mellett kell félni a devizahitelek tömeges bedőlésétől - mondta Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója a Figyelő interjújában. Szerinte a kormányzati válságkezelés iránya jó, de mértéke alacsony.

MTI Gazdaság

Az EBRD beszállna az OTP-be

A magyar pénzintézetek között az OTP-be is beszállna az EBRD, a londoni székhelyű fejlesztési bank összesen 500 millió eurót szán az Európai Unióhoz 2004-ben csatlakozott országoknak - derül ki a Thomas Mirow, a fejlesztési bank elnöke Népszabadságnak adott interjújából.