Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Közel tízmillió fővel emelkedhet a következő tíz évben és elérheti az 54 milliót az egészségbiztosítás nélküli polgárok száma az Egyesült Államokban, ha a kormányzat nem fog hozzá azonnal a reformokhoz – figyelmeztetett a törvényhozás vezető költségvetési elemzője.
Douglas Elmendorf, a Kongresszusi Költségvetési Iroda (CBO) igazgatója a szenátus pénzügyi bizottsága előtt szerdán kifejtette, hogy vissza kell fogni az egekbe szökő egészségügyi kiadásokat, és ki kell terjeszteni a biztosítási rendszert.
„A biztosítottak körének bővítésében néhány év alatt nagy eredményt lehet elérni, a rendszer hatékonyságának növelése azonban sokkal lassabb, akár évtizedekig tartó folyamat” – mondta Elmendorf. A szakaértő szerint az egészségügyi kiadások főként a technológiai fejlődés, az új gyógymódok és orvosságok miatt növekednek, de a pazarlás is jelentős. „Számos elemzés bizonyítja, hogy a ráfordítások tekintélyes részének egyáltalán nincs hatása a népesség egészségügyi állapotára” – hangoztatta a CBO igazgatója.
A költségek lefaragása mellett ugyanakkor a rendszer kiterjesztése is sürgető feladat, és ha a vezetés nem lát hozzá haladéktalanul, akkor a 65 éven aluliak körében a jelenlegi bő 45 millióról 2019-re 54 millió főre ugrik az egészségbiztosításon kívül rekedők száma – mondta Elmendorf a szenátusi meghallgatáson.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
Magyarország, Szlovákia és Románia sincs jó helyzetben.
Felföldi József szerint a végjátékban a NER levetett minden álcát, és már simán csak lop.