Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Hiába teljesített pénteken jól a budapesti és a varsói tőzsde is, a hazai deviza – lengyel sorstársával együtt – gyengült, az euró árfolyama 290 forint fölött is körülnézett.
Az eurókurzus 286 forint alatt kezdte a június 5-i kereskedést, de dél környékén már 290,15 forinton is született kötés a bankközi devizapiacon. Fél kettőkor a közös európai pénzt 289,2 forinton jegyezték.
A forint és a zloty egyaránt gyengül, holott a piacon jó a hangulat, Budapesten és Varsóban egyaránt erős pluszban áll a tőzsde – mondta el Huszti Attila, a Cashline devizakereskedője. A szakember szerint a lett lattal kapcsolatos hírek egyelőre kevésbé befolyásolják a régiós devizákat, a helyzet akkor változhat, ha valóban sor kerül a leértékelésre.
Az euró/zloty árfolyam a péntek reggeli 4,50-ről kora délutánra 4,56 fölé emelkedett. A dollár árfolyama péntek kora délutánig folyamatosan 200 forint felett járt: a kurzus a reggeli 201,1 forintról egészen 204,7 forintig liftezett, fél kettőkor 203,8 forint környékén mozgott. A svájci frankra ekkor 190,4 forinton születtek kötések.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.