szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Magyarország előkelő helyet foglal el a saját tulajdonú lakóingatlanokat tekintve az Európai Unió 27 tagországa között.

Az Eurostat és az Európai Bizottság pénteken ismertetett adatai szerint önálló családi házban Szlovéniában laktak a legtöbben 2007-ben, a háztartások 65 százaléka, majd Magyarország következett 57 százalékkal. Romániában ez az arány 56 százalék, Csehországban 34 százalék, Szlovákiában 45 százalék, Lengyelországban 40 százalék. A legkevesebben Máltán (4 százalék) és Hollandiában (14 százalék) laktak önálló családi házban. Az uniós átlag 30 százalék volt.

A lakóingatlanok tulajdonlását illetően Magyarország a negyedik helyen áll az unió 27 tagországa között: a háztartások 87 százalékának volt a saját tulajdonában a lakóhelye. Ennél magasabb arányt csak Romániában (96 százalék), valamint Litvániában és Szlovákiában mértek (89-89 százalékot). A legkevésbé Németországban és Ausztriában voltak saját tulajdonban a lakóhelyek, 46 százalékos, illetve 52 százalékos mértékben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Ingatlanmenedzser

A tíz legdrágább családi ház

A múlt héten összegyűjtöttük az ország tíz legdrágább lakását, ezen a héten pedig a legborsosabb árú családi házakat vettük számba. A listavezető kétmilliárd forintba kerül, és a fővárosiak mellé egy debreceni vityilló is befurakodott a tízbe.

hvg.hu Gazdaság

Lakóhelyek ranglistája: a többség családi házra vágyik

A vizsgált tizennégy budapesti lakótelep közül leginkább a Pók utcai, azaz a római lakótelep valamint a gazdagréti nyerte el a fővárosiak tetszését - derül ki a Studio Metropolitana fővárosi lakótelepek megítéléséről készített felméréséből. A kutatás a lakótelepek mellett a budapestiek egyéb lakóhely-típusokról alkotott véleményét, illetve költözési szándékait és azok okait is vizsgálta.

hvg.hu Gazdaság

Lakáspiac: a válságban a panelek megremegtek, a családi házak nem

A válság miatt az ingatlanpiacon gyors változások mentek végbe. Az idén biztosan kevesebb új lakás épül mint egy éve, s a használt ingatlanok értékesítése is megtorpanni látszik a nehezebb kölcsönhöz jutás és a keményedő hitelfeltételek miatt. Az árakat az alacsony kereslet lefelé nyomja, s ezt kevéssé ellensúlyozza, hogy a gyenge forint miatt külföldről ismét Magyarország felé fordult az ingatlanba fektetők figyelme. Mit várhatunk tehát a piaci elemzők szerint?