Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A jövő évi agrárköltségvetés terhére 280 millió eurós tejalap létrehozását javasolja az Európai Bizottság az uniós tagországok nagy része és az Európai Parlament nyomására – jelentette be hétfőn a testület.
A válságban lévő uniós tejágazat rövid és hosszú távú jövőjéről hónapok óta folyik a gondolkodás az uniós szerveken belül a gazdák tiltakozó akciói közepette. A bizottság agrárfelelőse, Mariann Fischer Boel mindeddig elzárkózott a büdzsé és a támogatások komolyabb növelése elől, ezért hétfőn délelőtt, a tagországok mezőgazdasági minisztereinek luxemburgi találkozója előtt elhangzott bejelentése bizonyos fordulatot jelent a testület álláspontjában.
A termelők ugyanakkor – akik ezúttal is ezres létszámú tömegben tüntettek Luxembourgban – közleményt adtak ki, amelyben azt sürgették, hogy szubvenciók helyett Brüsszel a termelés és a szabályozás rugalmassá tételével hozzon létre hosszú távú garanciákat az ágazatban. A brüsszeli bizottságra 21 tagállam, köztük Magyarország és az Európai Parlament is jelentős nyomást gyakorolt, hogy döntsön érdemi segítségnyújtásról az ágazat termelőinek.
A 21 tagország minisztere múlt héten Bécsben folytatott megbeszélésén háromszázmillió euró többletforrás elkülönítését javasolta a közösségi tejpiac támogatására. A tanácskozáson rövid távon bevezetendő intézkedéseket fogalmaztak meg az uniós tejpiac működési rendellenességeinek kiküszöbölésére, hosszú távon pedig az eltörölendő kvótarendszer helyett egy másik piacszabályozási rendszer kialakítását szorgalmazták.
Szerepel a 300 millió eurós tejalap az Európai Parlament jövő évi EU-költségvetési tervében is, amely mindazonáltal még egyeztetés alatt áll az uniós miniszterekkel. Az EP jelentéstevője, Surján László (KDNP) már korában bejelentette, hogy az EP-ben egyelőre bizottsági szinten elfogadott büdzsétervezet szerint az említett összeggel együtt jövőre összesen közel 750 millió euróra emelkedhetne az a forrásmennyiség, amellyel az Európai Unió költségvetése a tejágazat problémáit kezelné.
A gazdák és néhány tagország eleinte a kvóták fokozatos felszámolását kimondó döntés visszavonását követelte, de a brüsszeli bizottság és a nettó befizető tagországok többsége ettől mereven elzárkózott. Így a tejkvóták várhatóan a tervek szerint, 2015-re eltűnnek az uniós szabályok közül.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az országban elsőként Mezőkeresztes kizárta a lakosokat az elővásárlási jogból, azzal kizárólag az önkormányzat élhet. A célok között a lakhatási programok indítása és a spekulatív lakásvásárlás visszaszorítása is szerepel az egyébként csökkenő lélekszámú településen.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.
Több világörökségi védelmet élvező épület is van a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kínálatában.
Az MVM elkezdi kiküldeni az elmaradt villanyszámlákat.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.
A politikus szerint minden jelöltnek mérlegelnie kell, hogy az indulása hozzátesz-e az ország jövőjéhez.
A színésznő szerint az egykori politikus eltaszította magától a barátait.