Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A kormány terveivel ellentétben a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) elnöke nem kap rendeletalkotási jogot, miután az Országgyűlés hétfőn nem fogadta el az ezzel kapcsolatos alkotmánymódosítást.
A törvényjavaslat elfogadásához az országgyűlési képviselők kétharmadának támogatására lett volna szükség, a Ház azonban 184 igen, 167 nem szavazattal elutasította az előterjesztést. Az MSZP mellett igennel szavazott Magyar Bálint (SZDSZ) és két független képviselő: Császár Antal és Gyenesei István; nemmel voksolt a Fidesz és a KDNP, az SZDSZ, a függetlenek, illetve két szocialista politikus: Szabó Lajos és Schiffer János.
Az MTI információi szerint a Fidesz azzal utasította el az alkotmánymódosítást, hogy szerinte ezt a kérdést a jogalkotási törvényben kellene rendezni. Az alkotmánymódosítás alapján ugyanis a jövőben az autonóm államigazgatási szerv, valamint kormányhivatal vezetője is felruházható lett volna jogalkotói hatáskörrel.
Az alkotmánymódosítással összefügg az egyes törvényeknek a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete elnökének rendelkezésalkotási hatásköréhez kapcsolódó módosításáról szóló törvényjavaslat, amiről jövő héten dönthet a parlament.
Az MTI úgy tudja, a szocialisták azért hozták előre az alkotmánymódosításról szóló szavazást, hogy annak elbukása esetén módosítsák a feles ágazati törvényeket, hiszen azok határoznák meg azon területeket, ahol a PSZÁF rendelkezést adhat ki.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.