A szövetség tagjai 410 hazai befektetési alapban 3 161 milliárd forintot kezeltek február végén, a januárinál 2 százalékkal többet. A friss tőke nagyrészt a lakossági befektetők vásárlásaiból származott, míg az intézményi befektetők aktivitása szerényebb volt februárban. A befektetési kedvet a kamatcsökkentések mellett az alapok közelmúltbeli magas hozamai is növelték a szövetség értékelése szerint.
Januárhoz képest kissé mérséklődött a tőkebeáramlás, az év első hónapjában még több mint 94 milliárd forintot helyeztek el a befektetők az alapokban. Az alapok február végi összvagyona közelít a történelmi csúcsnak számító 3 200 milliárdhoz, amelyet két éve, 2008. február végén mértek.
A legnépszerűbbek továbbra is a nyilvános nyíltvégű értékpapír alapok, ezek adják az összvagyon 62,7 százalékát. Összesen 28,1 milliárd forint friss tőke érkezett ezekbe az alapokba, a hozam pedig további közel 6 milliárd forinttal növelte a befektetések értékét. Februárban a legérdekesebbnek a garantált alapok piaca mutatkozott. Tavaly ezekből a típusú alapokból vonták ki a legtöbb pénzt, elsősorban a lejáró alapok miatt. Decemberben némi növekedés látszott a vagyonukban, majd a januári tőkekivonást követően februárban ismét úgy tűnik, hogy a garantált alapok visszanyerhetik népszerűségüket.
A garantált alapok vagyona 2,6 százalékkal nőtt februárban, ami 9,5 milliárd forint friss tőke és mintegy 1 milliárd forint hozam hatása. A garantált alapok összvagyona a hónap végén 408 milliárd forintot tett ki. Az ingatlanalapok vagyona februárban 3,7 százalékkal nőtt, a hónap végén 309 milliárd forint volt, ami az alapok összvagyonának tíz százaléka. Az ingatlanalapok 9,8 milliárd forint friss tőkét vonzottak, és további 1,6 milliárd forint hozamot is termeltek.
A pénzpiaci alapokba 28 milliárd forint friss befektetés érkezett és 4,8 milliárd forint hozamot termeltek. Vagyonuk 2,7 százalékkal nőtt, a hónap végén 1.240 milliárd forint volt. A kategória csaknem háromnegyedét adó likviditási alapok vagyona 1,9 százalékkal nőtt. A befektetők 12,8 milliárd forintot fektettek be újonnan, míg a hozamok 3,1 milliárd forintot tettek ki.
A kötvényalapok vagyona 2,4 százalékos bővüléssel 279 milliárd forintot ért el február végén. Ezek a termékek 3,8 milliárd forint friss tőkét vonzottak és 2,8 milliárd forint hozamot értek el. A részvényalapokból februárban 3,1 milliárd forint vándorolt el, és a piaci teljesítmények további 2,2 milliárd forint veszteséget okoztak. Ennek hatására a vagyon másfél százalékkal 343 milliárd forintra csökkent.