Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az első nagyvállalatok között készített jelentést a Rolls-Royce arról, hogy tevékenységével milyen mértékben járul hozzá a brit gazdaság teljesítményéhez. Várakozások szerint az eredmények újabb lendületet adhatnak a magas színvonalú termelés és a gépészeti-műszaki ipar tágabb értelemben vett hatásáról folytatott vitának.
A The Financial Times című üzleti napilap által idézett jelentés szerint a motorgyártó Rolls-Royce tavaly 0,56 százalékkal járult hozzá a hazai össztermékhez (GDP) Nagy-Britanniában. Az arány az Oxford Economics elemzése alapján óriási, tekintve a vállalat dolgozóinak a brit lakossághoz viszonyított alacsony arányát.
A vizsgálódások kimutatták: a Rolls-Royce 2009-ben 7,8 milliárd fonttal vette ki a részét az 1400 milliárd fontos brit GDP-ből. A kutatást a vállalat rendelte meg, hogy általa rávilágítson a brit technológia gazdaságban játszott szerepére.
Sir John Rose, a Rolls-Royce vezérigazgatója közismerten jó kapcsolatokat ápol David Cameron kormányfővel, és beszámolók szerint szeretné elérni, hogy a kormány fogadjon el olyan ipari stratégiát, amely kormányzati segítségnyújtást is magában foglal a technológia-alapú vállalatok támogatására. Bár azzal az idézett források szerint Rose is tisztában van, hogy a megszorítások idején igen szűk keret áll rendelkezésre új kezdeményezések elindításához.
Nagy-Britanniában évek óta visszatérő kérdésként merül fel a fejlett technológián alapuló ipar ügye, valamint az, hogy a szigetország miként tudná maximalizálni technológiai potenciálját. Az előző, munkáspárti kormány 151 millió fontos programot hirdetett a fejlett technológiájú gyártás előmozdítására.
Az Oxford Economics elemzése arra is rávilágított, hogy a Rolls-Royce gazdasághoz való hozzájárulásának csak ötöde mutatható ki közvetlen hatásként, a többi mintegy "mellékhatásként" lép fel a gazdasági tevékenységek során. Ez alátámasztja a lobbisták véleményét, miszerint a technológiai tervezésre költött minden egyes font sokkal többet hoz a gazdaság számára.
Bírálatok szerint ugyanakkor az elemzők túlbecsülik a technológiai szféra többszörös hatását.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Rossz könyvet kiadni továbbra sem tilos. Viszont most már sokkal könnyebb és olcsóbb megírni és eladni. A mesterséges intelligencia (MI) legyártja a szöveget, az internetes piactereken a termék ugyanolyannak látszik, mint az igazi könyvek.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Özgür Özel százezreket visz az utcákra tüntetni.
Hiába nőttek a fizetések, visszafogott a vásárlási kedv.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Már most is csak drágán lehet vizet szerezni Kabulban, gyakoriak a rossz víz miatti megbetegedések.