Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A 200 milliárd forintos bankadó és más szabályozó változások várhatóan eltörlik a magyar bankszektor profitját ebben az évben – közölte a Magyar Bankszövetség.
„A válságadó és más intézkedések következtében a magyar pénzintézetek zéró eredménnyel zárják az idei évet, ami egyben azt is jelenti, hogy bankok többsége veszteségbe fordul” – idézte a Reuters Müller Jánost, a Bankszövetség vezető tanácsadóját.
A magyar bakszektor tavalyi profitja 220,445 milliárd forint volt 2009-ben a PSZÁF adatai szerint. Müller szerint a bankadó tervezett meghosszabbítása 2012-re sérteni fogja a befektetési bizalmat az országban, és visszafogja a gazdasági növekedést. Ezt a helyzetet tetézi, hogy 2011-ben új nemzetközi szabályok (Bázel III) lépnek életbe a bankok biztonságos működése érdekében, amelyek előírják a pénzintézetek kapitalizációjának és likviditásának javítását, ami önmagában is akadályozza a gazdasági növekedést az EU-ban és Magyarországon is – vélekedett Müller János. Mint mondta, az extraköltségeket a bankok részben a működési kiadásaik visszafogásával tudják kompenzálni, de bizonyos mértékben ezeket kénytelenek lesznek az ügyfelekre hárítani a jövőbeli életképességük megőrzése érdekében.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket, ám ezek valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából.