szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Tizennyolc év után megszűnik a Cashline Értékpapír Zrt., az ügyfeleket a Buda-Cash veheti át. Az alkalmazottakat szeretnék tovább foglalkoztatni – olvasható a Napi Gazdaságban.

Tóth Zoltán vezérigazgató kedden bejelentette a munkatársaknak, hogy a Cashline brókercég megszűnik, az ügyfeleket a Buda-Cash brókerház veszi át állomány-átruházás keretében. Az erről szóló dokumentumokat már be is benyújtották a PSZÁF-nak. Az állományátruházás mintegy három hónapot vesz igénybe.


Pintér Zoltán, a Buda-Cash elnöke a Napinak elmondta, hogy hosszú tárgyalás után állapodtak meg az átruházásról. A Buda-Cash jelenleg az 5-6-ik a BÉT forgalmi listáján, és úgy gondolják, hogy a lépés hatására egy-két helyet előrébb tudnak ugrani. Legutóbb a Hamiltont vették át, ahol az volt a tapasztalat, hogy nagyobb forgalmat generáltak az ügyfelek a Buda-Cashnél, mint a korábbi cégnél.

A Cashline-nal kapcsolatban Pintér nem számít ilyen aktivitás-növekedésre, mivel konkurens brókercégnek számítottak, így az sem várható el, hogy az ügyfelek száz százaléka átmenjen. Bár a brókerek egy része már keresett magának más állást, Pintér hangsúlyozta, hogy mindenkivel egyénileg fognak beszélni, a brókerekre és a back office-ra is szükségük van.

Albrecht Ottó, a Cashline tulajdonosa a Napinak elmondta, hogy az elmúlt időszakban a tőzsdén tapasztalható forgalomcsökkenés, a különadó illetve a magán-nyugdíjpénztárak megszűntetése miatt nem lát növekedési lehetőséget a piacban. Ahol lát, az a private equity: a cégfelvásárlások ígéretes terepet jelenthetnek. Albrecht megtartja a Pannergyben, a Synergonban és a Rubicomban lévő részesedését.

Az ügyfélátadási megállapodás a lap információi szerint az ilyen üzleteknél szokásos módon nem egyösszegű vételárat tartalmaz, hanem függ az átadott ügyfelek által generált jövőbeni forgalomtól is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Bizonytalanok a brókercégek adóügyben

A brókercégek januárban alighanem állásfoglalást kérnek majd az adóhatóságtól, mert bizonytalanok abban, hogy egy lejáratig megtartott kötvényen vagy diszkontkincstárjegyen elért nyereség kamat-e vagy árfolyamnyereség - értesült a Napi Gazdaság.