szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egyre biztatóbb részletek látnak napvilágot a magyar kormány alkotmányos adósságplafon felállításával kapcsolatos tervével kapcsolatban – fogalmaznak legutóbbi feltörekvő piaci kommentárjukban a Merrill Lynch londoni közgazdászai – írja a Portfolio.hu.

Megítélésük szerint az 50 százalékos plafon létrehozása arra utalna, hogy kormány erőteljesen elkötelezett a hosszú távú költségvetési fegyelem iránt – olvasható a portfolio.hun.

Mint ismert, Gulyás Gergely az alkotmány előkészítésében részt vevő fideszes parlamenti képviselő szerdán megerősítette a Széll Kálmán Terv egyik elemét, miszerint a 2012-ben életbelépő új alkotmányban 50 százalékban maximálnák a GDP-arányos államadósság mértékét. A képviselő azt is elárulta, hogy az 50 százalékos szint eléréséig átmeneti szabályok lesznek.

Ha elérik az 50 százalék alatti szintet, majd ezt követően mégis újra növekedni kezd az államadósság, akkor a költségvetés kiadási és bevételi oldalára speciális szabályok lépnek életbe, és egyre szigorúbbak lesznek, így akár szufficites költségvetést is elő lehet írni – mondta a tervezett adósságfékekről Gulyás Gergely.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Az MGYOSZ támogatja a közkiadások és az államadósság csökkentését

A Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) egyetért azzal, hogy a Széll Kálmán Terv az államadósság leszorítását döntően kiadáscsökkentő lépések révén kívánja elérni. A reformcsomagból viszont hiányolja a gazdásági növekedés serkentésére és a munkahelyteremtés elősegítésére szolgáló intézkedéseket.