Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 137,63 pontos csökkenéssel, 22 176,52 ponton nyitott hétfőn. A pénteki záró értékéhez képest 0,62 százalékkal gyengült.
A nyitást megelőzően szakértők azt mondták, hogy a Budapesti Értéktőzsdén a negatív nemzetközi hangulat hatására esést várnak. Gabler Gergely, az Erste Befektetési Zrt. elemzője szerint nyitáskor is mínuszban lesz az index. Mint mondta, pénteken elbizonytalanító munkaerőpiaci adatot hoztak nyilvánosságra az Egyesült Államokban, ez "megroggyantotta" az optimizmust a nemzetközi piacokon.
Júniusban újra növekedésnek indult a munkanélküliség az Egyesült Államokban: a mezőgazdaságon kívüli ágazatokban 9,2 százalékra emelkedett a májusi 9,1 százalékról, miután az új munkahelyek létesülése gyakorlatilag leállt. Az év hatodik hónapjában mindössze 18 ezer munkahely képződött, miközben az új munkahelyek májusi adatait is 25 ezerre lefelé módosították. Hétfőn kezdődik az Egyesült Államokban a gyorsjelentési szezon. A vártnál jobb vállalati jelentések hozhatnak emelkedést - jegyezte meg az elemző.
Gerőcs Tamás, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint is inkább borús hangulat várható hétfőn a részvénypiacon. Úgy vélte, elsősorban a nem túl optimista nemzetközi hangulat hatására eshetnek az árfolyamok Budapesten is. Jelezte, a piac ismét Brüsszelre figyel hétfőn, ahol az euróövezeti pénzügyminiszterek többek között a görög adósságválságról, illetve az olaszországi bankszektorról tárgyalhatnak.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 170,28 pontos, 0,76 százalékos csökkenéssel, 22 314,15 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 11,4 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott, a Mol és az OTP gyengült, míg a Magyar Telekomnak és a Richternek emelkedett az ára az előző napi záráshoz képest.
A Mol árfolyama 270 forinttal, 1,29 százalékkal 20 650 forintra csökkent, 2,8 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 90 forinttal, 1,55 százalékkal 5700 forintra esett, forgalmuk 7,2 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,35 százalékkal 572 forintra erősödött, forgalma 469,8 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 110 forinttal, 0,29 százalékkal 37 800 forintra nőtt, a részvények forgalma 711,9 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 26 millió forintos forgalom mellett 60 forinttal, 0,31 százalékkal 19 000 forintra gyengült. A BUMIX 1792,40 ponton zárt pénteken, ez 1,44 pontos, 0,08 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Isten kiválasztott népének tartják magukat, talán másfél millióan lehetnek, az egyik legnagyobb diaszpórájuk Dél-Amerikában van, a zsidók a legjobb barátaik és gyanakodva néznek a megjuhászodott dzsihádistákra, akik Szíriát vezetik.
Kedden a szerbekkel küzdünk meg a döntőbe jutásért.
A Tisza szigetek volt koordinátora az Irány a Jövő Párt elnöke.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Az EUrologus podcastjának újabb része.
A magyar űrhajós edz, hogy visszanyerje a formáját.