Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az Egyesült Államokban a legerőteljesebb a vállalati összeolvadás és felvásárlás (M&A), Kína második - adta hírül a kínai vállalkozási szövetség (China Enterprise Federation) csütörtökön.
A közlemény szerint Kína egyre több külföldi cégben szerez érdekeltséget, az ország által megkötött M&A üzletek értéke 2010-ben 169,6 milliárd dollár volt - ez az előző év 65,3 milliárd dolláros értékéhez képest több mint kétszeres növekedést jelent.
A világ összes M&A forgalma 2010-ben 2440 milliárd dollár volt, Kína részesedése tehát a piac 7 százalékát tette ki. Az Egyesült Államok ugyanakkor 34 százalékos aránnyal lett világelső, M&A forgalma ugyanis 822 milliárd dollár volt. A kínai vállalatok 2.556 üzletet kötöttek 2010-ben (ez a szám egy évvel korábban mindössze 255 volt), a legtöbbet az energiaszektorban - olvasható a közleményben.
A PricewaterhouseCoopers (PwC) könyvvizsgáló és tanácsadó cég tájékoztatása szerint Kína az utóbbi években elsősorban a természeti erőforrásokkal foglalkozó külföldi cégekre fordított figyelmet, hiszen a világ legtöbb energiát fogyasztó országáról van szó. Mindeközben a technológiai fejlesztések és a szolgáltatások is egyre jobban érdeklik a kínai vállalatokat - tette hozzá a PwC.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.