Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Az államadósság korlátozását szolgáló jogi megoldást, úgynevezett adósságféket szükséges beépíteni az Európai Unió valamennyi tagállamának alkotmányába, kötelező jelleggel - véli az Európai Bizottság egy tagja.
Günther Oettinger, az uniós törvények megalkotására javaslattételi joggal rendelkező brüsszeli testület tagja szerint "arra kell kötelezni a tagországokat, hogy normális költségvetési években, amikor nincsen válság, akkor az összes kiadást és feladatot saját forrásból, hitelfelvétel nélkül fedezzenek és oldjanak meg valamennyi szinten, a központi kormánytól kezdve egészen a helyi önkormányzatokig".
Oettinger szerint a javaslatot kedvezően fogadják majd a huszonhetek. "A pénzügyi piacok és a hitelezők magatartása is" az adósságfék bevezetésére kényszerít - vélte a politikus egy német közszolgálati rádiónak nyilatkozva. Az euróövezeti adósságválság hatására "az utolsó, takarékoskodásra még nem hajlandó tagországok is arra a belátásra jutnak majd, hogy spórolni kell" - tette hozzá Günther Oettinger, aki egyébként az energetikáért felelős biztos az Európai Bizottságban.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Megalapozott gyanú szerint egy vállalkozó 2011 és 2024 között több mint 2 milliárd forintot fizetett ki kormánypárti és ellenzéki képviselőknek.
Újabb pozíció a kabinetfőnök-helyettesi poszt mellé.